Kup teraz - 8 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.00 zł

Córki swoich matek

Joanna Miszczuk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matki, żony, czarownice (tom 3) literatura piękna
Prószyński i S-ka
powieść obyczajowa literatura polska saga rodzinna
Matki, żony, czarownice (tom 3)
literatura piękna
powieść obyczajowa literatura polska saga rodzinna

„Matki, żony, czarownice” oraz „Zalotnice i wiedźmy” - tego jeszcze nie przeczytałam.

Dość ciekawa kompozycja.

Kolejna część tak samo jak cała seria lekka i przyjemna do poczytania. Zdecydowanie warta uwagi.

Lubie gdy po przeczytaniu jakiejś powieści bądź sagi jest mi smutno. Smutno tylko z tego powodu że się skończyła. I tak właśnie czułam się po przeczytaniu tej serii. Trzecia czesc tak samo świetna jak dwie poprzednie.

Obyczajowa lekcja historii. Lubię, gdy nieprawdopobność stuka w okno szarości dnia codziennego.
Fajny pomysł, wszystko co w życiu najważniejsze autorka zawarła w tej trylogii, a smakowitym twistem jest odrobina czarowności.

Trzecia część zdecydowanie lepsza od poprzednich. Bardziej poukładana. No i ten element lekkiej sensacji, powoduje,Ze książka staje się ciekawsza.

Bardzo przyjemna saga rodzinna. Warto przeczytać. Spokojna i miła lektura z przesłaniem "miłość i przebaczenie", czyli to co najważniejsze w życiu

Tom III.

Berlin 2011. Joanna Górecka, dla przyjaciół Asia, spotkała wreszcie miłość swojego życia. Do ślubu z Kemalem pozostało zaledwie kilka miesięcy. W tym czasie Asia poznaje losy kolejnych niezwykłych kobiet ze swej rodziny. Aurora, przyjaciółka Galileusza, bezwzględna Olimpia, Madelaine, ambitna dama dworu francuskiej królowej Marii Leszczyńskiej – każda z nich...

Opinia dotyczy całego cyklu.

Zapowiadało się dość ciekawie i czytało się bardzo dobrze, ale....

Wszystkie "ale", czyli rzeczy, które mnie zirytowały :
- ogólny brak chronologii (poniekąd usprawiedliwiony: żeby wątki historyczne
gładko łączyły się ze współczesnymi) wprowadzał straszny chaos
- sposób w jaki rozmawiały ze sobą te wszystkie "psiapsiółki", którym nieobcy
...

Zwykle czytam raczej książki młodzieżowe, jednakże cieszę się, że ta seria trafiła w moje ręce.
Cykl "Matki, żony, czarownice" to bardzo ciekawe, mądre zestawienie trzech książek, w których opisane zostały losy wielu mądrych kobiet.

Ostatni, zamykający tom sagi o silnych kobietach. Niezależnych, mądrych, kochających, chociaż nie wszystkie były dobrymi istotami, kierującymi się w swoim życiu sercem i sumieniem. Książka dużo ciekawsza w tych miejscach, gdy opowiada o losach prababek głównej bohaterki. Wątek współczesny posklejany z różnych informacji, które nie do końca dobrze ze sobą współgrają....

• 2014
  • 2018