Zgliszcza

Okładka książki Zgliszcza Gregg Olsen
Okładka książki Zgliszcza
Gregg Olsen Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Emily Kenyon (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Emily Kenyon (tom 1)
A Cold Dark Place
Prószyński i S-ka
2013-06-13
2013-06-13
Jan Hensel

Autorze! Nie pisz bestsellerów za wszelką cenę!

Dobra. Przyjemnie się czytało. Fabuła była ciekawa, mimo że przewidywalna. Zakończenie mocno naciągane, ale chyba chodziło o to, aby dać czytelnikowi satysfakcję

Seryjny morderca, porwanie, pani inspektor na życiowym rozdrożu, zaszłości sprzed lat - czyli to co zawsze. Przeciętny dreszczowiec, taki który czyta się dla rozrywki z pewnym zainteresowaniem, choć bez większych emocji, bo z góry wiadomo jak się skończy. Na lato w sam raz.

ciekawie skonstruowana fabuła, dobrze się czyta;
niestety zakończenie sprawia wrażenie pisanego w strasznym niedoczasie - sprawia, że ogólna ocena książki musi być niższa;

ciekawie skonstruowana fabuła, dobrze się czyta;

Dotąd nie czytałam zbyt wielu kryminałów, więc trudno by mi było ocenić książkę w kontekście tego konkretnego gatunku, jednak wszystko inne wypada słabo.
Bohaterowie przerysowani (superkumpela Shali???),akcja niezbyt wciągająca. Czasami myślałam, że czytam niezbyt wysokich lotów tzw. literaturę kobiecą (Rytualne "Dani to suka"; powody, dla których Dani jest suką; wszelkie inne przemyślenia i wypowiedzi głównej bohaterki o relacjach damsko-męskich/życiu uczuciowym).
Być może to wszystko wynika z poczucia humoru autora - do mnie jakoś nie trafia.
Więc jeśli nie gustujecie w tego typu romansidłach, odradzam.

2004

"Zgliszcza "tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać.
Bardzo dużo się tu dzieje, autor sugeruje nam różne rozwiązania, już sama nie wiesz co może być prawdą , kto kłamie a kto jest winny.
Trzyma w napięciu od samego początku.
Jest też i delikatny romans i świetne zakończenie.

"Zgliszcza "tak bardzo mnie wciągnęła, że nie mogłam się od niej oderwać.
Trzyma w napięciu od samego początku.
Jest też i delikatny romans i świetne zakończenie.

Po kilku mniej fascynujących lekturach wreszcie trafiłam na coś świetnego! Pan Olsen trafia do jednych z moich ulubionych pisarzy kryminałów.

Główna bohaterka musi rozwiązać sprawę morderstwa rodziny w jej miasteczku. Giną wszyscy, prócz najstarszego syna. Czy to on jest mordercą? Emily nie podejrzewa, że ta sprawa wywróci jej życie do góry nogami i wpędzi w ogromny strach.

Książka wciąga od samego początku. Ma dynamiczną akcję i kilka wątków, które prędzej czy później będą mieć ze sobą coś wspólnego, jednak nim autor krok po kroku odsłaniał tajemnice, w głowie miałam wiele różnych możliwości, które pojawiały się w momencie, gdy już powinnam spać kamiennym snem :P

Ostatecznie zakończenie nie było aż tak zaskakujące i fenomenalne, jednak jako całość autor zgrabnie stopniował napięcie odkrywając coraz więcej elementów tej układanki ;)

Książka dość ciekawa choć początek był trochę nudnawy,ale kiedy znika córka pani detektyw Jenna książka nabiera tempa i czyta się szybko by na końcu stwierdzić,że nasze przypuszczenia kto jest sprawcą morderstw są słuszne.Jak będę miała okazję to sięgnę po inne książki tego autora.

Na początku nudnawa potem się rozkręca

Na początku nudnawa potem się rozkręca

W miarę ciekawa fabuła, nawet jeśli momentami trochę naciągana. Całość niestety psuje mocno irytująca główna bohaterka.

Myślałam, że ją przemęczę, ale jednak nie... za długo rozwijająca się akcja. Nie polecam.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Zgliszcza