Kierunki i koncepcje pedagogiki katolickiej w Polsce 1918–1939

Impuls
zakony religia historia chrześcijaństwo pedagogika
historia
zakony religia historia chrześcijaństwo pedagogika

Czytając przedłożoną do recenzji rozprawę, nabierałem z każdą jej stroną przekonania, jak ważny przełom następuje w polskiej myśli pedagogicznej, w badaniach historyczno-porównawczych ewolucji kierunków i koncepcji w naukach o wychowaniu. Od przełomu politycznego 1989 r. polska pedagogika musiała nadrabiać okres nieobecności wielu dokonań minionych pokoleń [...]. Rozprawa...

więcej mniej