Okładka książki Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku
Isabelle Filliozat Wydawnictwo: Esprit poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Esprit
2013-05-09
2013-05-09
Monika Wenta-Hudziak
dzieci wychowanie rodzicielstwo

więcej Więcej

To moje ostatnie odkrycie ❤ Tę książkę powinni rozdawać na porodówkach.
To nie nasza wina, że dziecko robi histerie w sklepie czy na wszystko mówi nie.
Oczywiście bezpośrednio, bo dzięki odpowiednim słowom i wychowaniu bliskościowym uda nam się je "ogarnąć".
W książce podane są bardzo fajne przykładowe zwroty, którymi można się posługiwać oraz schematy zachowań. A pozycję...

Jeśli ktoś już trochę zagłębił się w tematykę RB-NVC i self-reg to w tej książce nie znajdzie nic odkrywczego. ALE treść podana dosyć lekko i strawnie, choć momentami nieco zbyt powierzchownie i skrótowo. Ogólnie może być, ale po takim tytule spodziewałam się więcej.

Podobało mi się naukowe podejście, jest to lekka książka nie owijająca w bawełnę, połowa kartek to rysunki.
Warto przeczytać, niektóre rzeczy/sytuacje stały się dla mnie bardziej oczywiste.

Poradnik dla rodziców maluchów (0-5l)
"Próbowałam już wszystkiego" Isabelle Filliozat to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica. Wiedza podana przystępnie w pigułce. Obrazki zawarte w poradniku dają, do myślenia i są świetnym wprowadzeniem do treści poszczególnych rozdziałów i podrozdziałów. Mnie najbardziej urzekła w tej książce opisane bardzo prosto procesy zachodzące w...

Bardzo szybko się czyta. Fajna, przystępna treść. Do mnie trafia, uważam że powinni ją dawać każdemu na bilansie dziecka. Jednak jako rodzic zapoznany z NVC, pozytywną dyscypliną i rodzicielstwem bliskości nie wiele nowego się z niej dowiedziałam.

Pomocna książka, do której warto wracać :) ma momenty ze brakuje odpowiedzi, ale są to drobnostki. Najważniejsze przesłanie : napełnić zbiornik miłości malucha :) polecam

Rodzicielstwo bliskości dla początkujących. W obrazkach.
Dawałabym każdemu rodzicowi

Świetna pozycja, zarówno dla specjalistów pracujących z dziećmi jak i dla rodziców. Polecam!

Podstawowa zaleta tej książki to to, że powołuje się na konkretne, dostępne w danym wieku funkcje mózgu dziecka i możliwości, jakie ono daje. To, że dziecko kłamie, mówi ciągle nie, płacze, nie jest tym czym na pierwszy rzut okna nam się wydaje. Malucha mózg nie umie jeszcze poradzić sobie z określoną sytuacją.
Wada książki jest taka, że wiedza ta niekiedy może powodować...

Trudno mi kategorycznie ocenić ten poradnik. Z pewnością można pogłębić swoją wiedzę i zrozumieć w końcu dlaczego nasze dziecko kiedyś zachowywało się tak, a teraz zachowuje się całkiem inaczej. Wiedza w tym zakresie jest przydatna, ponieważ zachowanie dziecka bywa bardzo frustrujące, o czym wie chyba każdy rodzic. Niestety za przekazaną wiedzą nie idą konkretne...

• Psychologia
  • Wychowanie