Mamo, chcę kupę! Jak skutecznie nauczyć malucha robić siku i kupę tam, gdzie trzeba

Jamie Glowacki Wydawnictwo: Vivante poradniki dla rodziców
Oh Crap! Potty Training: Everything Modern Parents Need to Know to Do It Once and Do It Right
Bartłomiej Kotarski
Vivante
poradniki dla rodziców
Bartłomiej Kotarski

dałbym nawet i 3 albo 4 ale rozdział o "dziecku z piekła rodem" jest wręcz szkodliwy społecznie. Unikajcie tej książki, a zamiast tego przeczytajcie np. Kompetentne dziecko J. Juula i przełóżcie tamte spostrzeżenia (fachowca a nie samozwańczego coniecomisięwydajeżewiemocochodzi) na temat wypróżniania.

Poza tym autorka sama sobie zaprzecza, powtarza to samo, treść dałoby...

Jeżeli temat z jakiegoś powodu jest Wam bliski 😉 to zachęcam do przeczytania. W pewien sposób jest pomocna :)

Bardzo fajna książka, rzucająca nieco światła na wcale nie taki prosty proces odpieluchowania dziecka.
Pełna konkretnych wskazówek, przykładów i przestróg przed tym, czego nie powinno się robić.
Autorka przy tym nie kreuje się na jedyny autorytet, wielokrotnie mówi, żeby się zastanowić, jeśli coś komuś nie pasuje, ale też nie waha się przed wskazaniem błędnego podejścia....

Nie wiem o co chodzi... przeraza mnie ta ksiazka, choc nic co ludzkie nie jest mi obce.

Książka pomogła mi odpieluchować córkę w krótkim czasie. Fakt że można było całość napisać bardziej zwięźle ale najważniejsze że działa :)

300 stron pitu pitu i przechwałek szanownej pani autorki jaka to ona jest genialna.
Wielka szkoda, że w dzisiejszych czasach każdy może nazwać się specjalistą od czegokolwiek i wydać sobie książkę.
Gdyby pani była: pedagogiem, psychologiem, lekarzem, pielęgniarką, położna itp. i miała wiedzę na temat fizjologii wszystko byłoby inaczej. Niestety tak nie jest.

I oczywiście w...

Poradnik dla rodziców, którzy chcą odpieluchować swoje dziecko. Konkretny plan na tydzień z behawioralnymi wskazówkami, co mówić, co robić, a czego nie, z szacunkiem do dziecka i rodzica. Przekonał mnie i wzbudził zaufanie. Miłym dodatkiem jest spora dawka humoru i zdrowego dystansu, tak potrzebnego żeby nie oszaleć przy tym wymagającym temacie.

Książka ok, ale spokojnie treść można by przemycić w 2 razy krotszej książce.

Zanim zacznie się uczyć dziecko korzystać z nocnika, powinno się postawić go w widocznym miejscu, aby maluch mógł się do niego przyzwyczaić. Jest to chyba największy mit, a wręcz bubel powielany nie tylko przez rodziców, ale także przez ciocie dobre rady i dziadków. To tak jakby postawić przed dzieckiem wózek, fotelik do karmienia, by mogło się do niego...

Warto przeczytać jednak nie brać wszystkiego w 100%, przeczytać i wybrać to co odpowiada i patrzeć w indywidualność dziecka.

Dyskusje

• 2018