Bezcenny

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Zofia Lorentz (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska
Zofia Lorentz (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Oprócz najnowszej książki Miłoszewskiego będącej kontynuacją Bezcennego i baśni dla dzieci, o której właśnie dowiedziałam się z Wikipedii (lol, ktoś słyszał o Górach Żmijowych?), przeczytałam wszystkie książki tego autora i żadna mnie nie zawiodła. Tę zaczęłam czytać we wrześniu, ale po 100 stronach musiałam odłożyć na później, które nadeszło w grudniu. Nie mogłam się...

Ogólnie fajne, lecz mam wrażenie, że czegoś mi tutaj zabrakło. Kibicowałem oczywiście całej czwórce, było dość dużo zwrotów akcji, ale jednak nie potrafiłem czytać książki z zapartym tchem. Zdecydowanie na plus temat tej pozycji, czyli historia sztuki.

Wciąga. Na urlop. Podobały mi się postacie oraz nawiązania do historii Polski oraz nawiązania do kultury

Bardzo fajna książka, czyta sie lekko, jest akcja i bardzo fajnym jezykiem napisana. Wciąga.

Do sięgnięcia po tę książkę zachęciła mnie kontynuacja. Ale tak się szczęśliwie składa, że lubię prozę Miłoszewskiego, więc nie czułam żadnego oporu ani obawy. No i nie zawiodłam się. Akcja sprawnie poprowadzona, dobre dialogi, ciekawe postaci (choć nagromadzenie imion zaczynających się na A, była dla mnie początkowo nie do ogarnięcia).
Nie jest to może książka najwyższych...

Druga część przeczytana jako pierwsza. Miało być lepiej i niestety nie. Historyczna powieść. Dużo opowiadania mało akcji.

Dobra książka przygodowa, choć Miłoszewski ma skłonności do nadmiernego pouczania czytelnika. Pan Samochodzik dla dorosłych. Polecam!

Pan a w zasadzie Pani Samochodzik we współczesnym i bardzo udanym wg mnie wydaniu:)
Bardzo przystępnie podane (miła odskocznia od galaktyk, czarnych dziur i innych smoków;)), a skoro czuję niedosyt to oznacza to niechybnie, że chętnie sięgnę po kolejne tomy.

W przypadku Zygmunta Miłoszewskiego, w swoim życiu dotychczas przeczytałam więcej wywiadów z nim niż książek. Podświadomie wyrobiłam sobie pewne oczekiwania wobec jego twórczości. Spodziewałam się inteligentnie poprowadzonej akcji, zadziornych i lekko krnąbrnych bohaterów. Na szczęście intuicja mnie nie zawiodła.

Historyczka sztuki zajmująca się odzyskiwaniem skradzionych...

Nie miałam jeszcze przyjemności zetknąć się z powieściami Zygmunta Miłoszewskiego, obsypanego wieloma literackimi nagrodami w Polsce (Nagroda Wielkiego Kalibru, Paszport „Polityki”, Książka Roku). Dlatego, gdy przeglądając listę dostępnych audiobooków w EmipkGo, zobaczyłam powieść Bezcenny, powiedziałam sobie, że najwyższy czas sprawdzić, czy wszystkie te zachwyty nad...

Dyskusje

9 020