Wszyscy mamy tajemnice

Okładka książki Wszyscy mamy tajemnice
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Myron Bolitar (tom 10)
Live wire
Albatros
2012-01-01
2012-01-01
Zbigniew A. Królicki
Powieść amerykańska -- 21 w.

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Ocena 5,6
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...
Okładka książki Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Charles Ardai, Jay Brandon, Lee Child, Harlan Coben, Brendan DuBois, Jim Fusilli, Bonnie Hearn Hill, Steve Hockensmith, William Kent Krueger, Laura Lippman, Tim Maleeny, Rick McMahan, P.J. Parrish, Ridley Pearson, Tom Savage, R.L. Stine, Charles Todd, Tim Wohlforth
Ocena 6,6
Aż śmierć nas ... Jeff Abbott, Charle...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: W głębi lasu, Żona siodlarza, Adwokat, Sen szamana Harlan Coben, Michael Connelly, Earlene Fowler, William Kent Krueger
Ocena 6,9
KSIĄŻKI WYBRAN... Harlan Coben, Micha...

"Wszyscy mamy tajemnice" to dziesiąty tom serii z Myronem Bolitar'em.

Książka warta uwagi, fabuła wciąga, autor stopniowo dawkuje napięcie by na końcu i tak zaskoczyć.
Polecam 👏

"Wszyscy mamy tajemnice" to dziesiąty tom serii z Myronem Bolitar'em.

Polecam 👏

Myron nie zawodzi. Win tym bardziej. Świetna lektura.

Myron nie zawodzi. Win tym bardziej. Świetna lektura.

Na końcu łza popłynęła. Świetna pozycja w tej serii, jedna z lepszych, polecam.

Na końcu łza popłynęła. Świetna pozycja w tej serii, jedna z lepszych, polecam.

Skandal w sieci i kłamstwo za kłamstwem. Coben pisze lekko, łatwo i przyjemnie. To chyba najlepszy opis jego twórczości. Intryga nie jest skomplikowana, a więc to dobra przerwa od bardziej wartościowej literatury.

Wszyscy mamy jakieś tajemnice. A Myronowi wreszcie uda się jedną, dotyczącą jego młodszego brata, rozwiązać. Ale tą wiedzę będzie musiał okupić strachem i bólem. Przy okazji rozwiąże jeszcze inną zagadkę, która skrywana przez kilkanaście lat miała wpływ na życie wielu osób. A teraz ujrzy światło dzienne. Czy było warto? Ile jeszcze osób musi okupić śmiercią jej ujawnienie? Czy Myron ułoży sobie wreszcie życie prywatne? I gdzie skrył się mój ulubieniec Win? Uwielbiam czytać książki Cobena więc pewnie nie będę obiektywna ale każdy ma swój i czyta co lubi. A ja lubię pióro tego autora.

Jakieś 10 lat temu czytałem bardzo dużo książek H. Cobena i one mnie naprawdę wciągały. Umieszczałem go obok J. Grishama jako jednego z moich ulubionych pisarzy.
Teraz znowu spróbowałem przeczytać powieść jego autorstwa i nie wydawała mi się ona przełomowa ani w przesadny sposób wciągająca. Sama intryga była w porządku, ale brakowało głębszego charakteru większości postaci, które opisałbym jako przerysowane - szczególnie mając na myśli towarzyszy Myrona (może są oni lepiej rozpisani w poprzednich tomach, ale nie mam tej wiedzy).

Czytało się dość przyjemnie, ale po lekturze mam mocne wrażenie niedosytu - tej historii brakowało ognia i duszy.

Jak wszystkie książki Cobena czyta się bardzo szybko, momenty w których brak akcji nie przynudzają, dobre dialogi. Może nie ma tu jakiegoś zaskakującego zakończenia ale za to trzyma ono w napięciu, do tego Win w akcji - więcej nie trzeba. Powieść bardziej emocjonalna, fajne wprowadzenie do serii o Mickeyu.

Oczywiście żeby nie było zbyt kolorowo, pewne schematy dalej obecne, mam wrażenie że np. historia o ojcu Myrona czekającym na niego na fotelu aż wróci do domu była już chyba obecna w większości książek z cyklu... i jest tego dużo więcej. Pomimo tego chyba najlepsza książka z cyklu, zdecydowanie polecam!

Oczywiście żeby nie było zbyt kolorowo, pewne schematy dalej...

Zacytuję z opisu:
"Jeśli sądziliście, że znacie Myrona Bolitara, w tej powieści
Coben udowodni, ze nie znaliście go wcale!"
Dosłownie. Książka zmieniła moje postrzeganie osoby Myrona. Odkryłem zupełnie inną postać, ale przynajmniej WIN pozostał sobą. Zakończenie intrygujące, ale w tym przypadku Coben nadal trzyma fason.
I najlepsze na koniec:
"Win wciąż się ukrywał. W ciągu ostatnich sześciu tygodni Myron dostał od niego tylko jedną wiadomość, krótki e-mail.
Jesteś w moim sercu.
A Yu i Mee w moich gaciach.
Win"

Zacytuję z opisu:
"Jeśli sądziliście, że znacie Myrona Bolitara, w tej powieści
Coben udowodni, ze nie znaliście go wcale!"
I najlepsze na koniec:
"Win wciąż się ukrywał. W...

Na półkach: , , , ,

W opisie było, że w tej książce poznamy Myrona jakiego nie znamy. Czuję się oszukany. Dla mnie nie było jakiejś wielkiej i mrocznej tajemnicy skrywanej w najgłębszych czeluściach Bolitara, która by zmieniła jego postrzeganie o 180 stopni. Nie zmienia to faktu, że tytuł jest idealny do treści. Każdy z bohaterów coś ukrywa i powoli odsłania to w fabule, która potrafi zaskoczyć zwrotami akcji. W tej książce Coben pokazał się z najlepszej strony. Potrafi być nieprzewidywalny. Skupił większość postaci z całego uniwersum i widać, że to miała być ostatnia książka o Myronie Bolitarze (wiem, że jednak nie). Takie połączenie klamrą wszystkiego i wszystkich z fajnym zakończeniem. Choć spodziewałem się, że będzie inne. Postać Mickeya pokazuje, że czas odświeżyć uniwersum. Myron i Win się już przejedli.

Do Myrona przychodzi jego podopieczna i prosi go o pomoc w znalezieniu jej męża. Nie wydaje się to niczym trudnym. Problemy zaczynają się gdy Myron spotyka swój koszmar sprzed lat i ta sprawa zaczyna być już osobista.

Może dlatego, że nie ostatnio nie miałam czasu na słuchanie i miewałam kilkudniowe przerwy w zapoznawaniu się z tą opowieścią, niespecjalnie mnie ona wciągnęła... przez ponad połowę treści... Gdzieś tak po 70 %, gdy mogłam włączyć i zanurzyć się w świat gwiazd rocka, tenisistkonarkomanek i pokręconych relacji rodzinnych Bolitarów, zainteresowałam się kolejnymi wydarzeniami. Ciekawa, wprowadzająca do trylogii o drugim Myronie i jak na razie ostatniej z cyklu, która z kolei jest pomostem łączącym go z tym o Winie (ach ta Lockwoodowa narracja pierwszoosobowa). Marcin Kwaśny jako lektor dla mnie ok - niezbyt przesadna interpretacja, miły głos. Jestem na tak, choć odebrałam ten tom jako jeden ze słabszych.