Martwi za życia

Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katie Maguire (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Living death
Living death
Katie Maguire (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Dobrzańska

Martwi za życia to siódma, ale nie ostatnia część przygód pięknej Irlandki Katie Maguire, pani nadkomisarz z poważnymi problemami osobistymi. Jest to pierwszy tak obszerny cykl powieściowy Mastertona i podejrzewam, że ostatni. Ci, którzy uwielbiają jego ponure thrillery nie powinni być zawiedzeni, ale także miłośnicy horrorów znajdą tu coś dla siebie. Masterton popisał się...

Nie, to nie moja bajka..

Po pierwsze - ja lubię klasycznie napisane kryminały. Jest morderstwo, albo i nawet dziesięć morderstw, ale sprawca jest nieznany. Śledczy tropią, szukają śladów, motywów i "po nitce do kłębka" demaskują zbrodniarzy...Tu mamy od początku niemal jasno i klarownie napisane kto, w jaki sposób, w jakim celu i dlaczego. Nie ma napięcia, nie ma żadnych...

Jak na jednego z ulubionych pisarzy ocenę obniżyłem za niepotrzebne sceny porno i horror dziejący się w klinice. Wolę czysty kryminał.

Mój błąd polegał na tym, że przez pomyłkę nie zastosowałam chronologii i przeczytałam część powieści następującej po tej właśnie (tom 8), więc przyjemność czytania tej (tom 7) miałam dość zepsutą, wiedząc co się wydarzy. Ależ byłam zła!!!!

Co do tej - zdecydowanie lepsza od kolejnej, czyta się błyskawicznie. Jednakże dwa "ale"- zaczęłam nie lubić komisarz Kate-...

Książka dobra warta przeczytania

podobalo sie. koncowka najlepsza

Moja pierwsza książka z tej serii. Niektóre sceny dość drastyczne przez które chce się przejść jak najszybciej. Czyta się dość przyjemnie. Myślę, że w niedalekiej przyszłości przeczytam cała serię o Pani detektyw.

Książka ma kilka drastycznych , Przez większość czasu trzyma w napięciu to pierwsza z książka Mastertona która przeczytałem i z czystym sumieniem mogę polecić

Parę lat temu czytałem kilka horrorów Grahama Mastertona, więc z zaciekawieniem wziąłem do ręki thriller z Nadkomisarz Katie Maguire w roli głównej i nie zawiodłem się. Dla mnie książka dobrze napisana, ciekawa, wyzwalająca różne emocje.Polecam!!!

Trzecie spotkanie z Mastrtonem a drugie z panią detektyw. Tym razem ma ona do czynienia z gangiem kradnącym psy rasowe , z przemytnikami narkotyków i okrutnym doktorkiem . Do tego wątki obyczajowe z życia osobistego

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Graham Masterton
  • Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Martwi za życia