Gorefikacje

Okładka książki Gorefikacje Sylwia Błach, Rafał Christ, Tomasz Czarny, Krzysztof T. Dąbrowski, Grzegorz Gajek, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Rafał Kuleta, Rafał Kuleta, Paweł Mateja, Karol Mitka, Łukasz Radecki, Marcin Rojek, Paweł Waśkiewicz
Okładka książki Gorefikacje
Sylwia BłachRafał Christ Wydawnictwo: Wydaje.pl horror
horror
Wydaje.pl
2013-03-30
2013-03-30
gore bizarro porno horror krew przemoc grim

Okładka książki Widok Z Wysokiego Zamku Leszek Błaszkiewicz, Krzysztof T. Dąbrowski, Piotr Nikolski, Artur Panek, Marek Sokólski, Bohdan Waszkiewicz
Widok Z Wysoki... Leszek Błaszkiewicz...
Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki BezKres Krzysztof T. Dąbrowski, Karina Frankowska, Krzysztof Graboń, Adam Gabriel Grzelązka, Hanna Kobus, Katarzyna Koziorowska, Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz, Katarzyna Lewandowska, Janina Żaneta Mikulska, Wiesław Janusz Mikulski, Anna Obara-Pawłowska, Krzysztof Rębowski, Iza Smolarek, Zdzisław Szymański, Maksymilian Tchoń, Dariusz Paweł Trybuła, Krzysztof Woźniak, Anna Wrocławska, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
BezKres Krzysztof T. Dąbrow...

Okładka książki 11 cięć Mort Castle, Robert Cichowlas, John Everson, Jakub Małecki, Graham Masterton, Scott Nicholson, Łukasz Orbitowski, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Guy N. Smith, F. Paul Wilson
11 cięć Mort Castle, Robert...
Okładka książki Zombiefilia Sylwia Błach, Rafał Christ, Krzysztof T. Dąbrowski, Grzegorz Gajek, Dawid Kain, Magdalena Kałużyńska, Maciej Kaźmierczak, Paulina J. Król, Artur Kuchta, Paulina Kuchta, Carlton Mellick III, Karol Mitka, Artur Olchowy, Bartosz Orlewski, Marcin Podlewski, Łukasz Radecki, Marcin Rojek, Robert Rusik, Rafał M. Skrobot, Michał Stonawski, Paweł Waśkiewicz, Aleksandra Zielińska
Zombiefilia Sylwia Błach, Rafał...
Okładka książki 15 blizn Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Stefan Darda, Joe Hill, Dawid Kain, Jack Ketchum, Kazimierz Kyrcz jr, Edward Lee, Graham Masterton, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Łukasz Śmigiel, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska
15 blizn Ramsey Campbell, Mo...

Lepsze niż się spodziewałem, poza jedną historią przy wszystkich pozostałych bawiłem się całkiem nieźle jeśli można tak powiedzieć przy takiej książce. Oczywiście nie jest to dla każdego i miejscami sam miałem wrażenie że niektóre opisane rzeczy są tam dla samego szoku. Ale generalnie całkiem niezłe.

Kocham takie projekty.

"Gorefikacje" to projekt z 2013 roku, który był Polską odpowiedzią na ogromną ilość publikowanych antologii horroru ekstremalnego w Ameryce.

Całość wyszła naprawdę dobrze. Nie wszystkie z opowiadań trafiły w moje czytelnicze gusta, ale po lekturze byłem naprawdę zadowolony.

Znajdziemy tu mnogość różnorodnych tematów, a w opowiadaniach przewijają się takie tematy jak gwałt, porachunki mafijne, tortury, sadystyczne opisy, masowe morderstwa i moje ukochane bluźnierstwa w tle.

Nie musicie wierzyć mi na słowo. Antologia jest dostępna za darmo w sieci a kilka z tych opowiadań możecie przeczytać w innych książkach.

Przykładowo "wyrzygać dusze" Radeckiego przeczytacie w jego autorskim zbiorku "królestwo gore" , a opowiadanie "puszke coli" Czarnego, znajdziecie w zbiorku "polish extreme".

Kocham takie projekty.

Znajdziemy tu mnogość różnorodnych tematów, a w opowiadaniach przewijają...

Flaki i robaki. Osra jazda .Maocne,mnie zabiło.I jeszcze szukam siebie .Ebook.

Flaki i robaki. Osra jazda .Maocne,mnie zabiło.I jeszcze szukam siebie .Ebook.

Jestem wielbicielką ekstremy. Kilku autorów kojarzę z ich późniejszej twórczości i doceniam rozwój. Pomimo faktu, iż był to debiutancki zbiór wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu.

no gore jak gore, pare ciekawych momentow bylo ale ogolnie jakos bardzo nie porwalo, napisane w sposob ktory troche cringe daje

Dość ciekawy zbiór opowiadań grozy . Miłośnik gatunku znajdzie tu coś dla siebie. Chociaż jakieś trzy opowiadania równie dobrze mogły by się tu nie pojawić. Jeden z autorów przypomniał mi nawet o cannibal corpse których miałam okazję poznać w Tilburgu gdzie mieszkałam na jednym z koncertow w 2016 roku . Miał również rację , że jest to specyficzna muzyka , nie wspominając o okładkach z albumów. Ja lubiłam ich za muzykę, bo wokal ciężko było czasami zrozumieć.
Jako całość polecam , bo opowiadania są bardzo różnorodne, dlatego fajnie się je czyta . Jednak to nie pozycja dla wrażliwych osób.

Bardzo mocna,bardzo makabryczna i bardzo chora 😉mocne 8/10 bo serio aż mnie czasem mdliło

Pierwsze "Gorefikacje" zostały wydane w formie darmowego e-booka w 2013 roku. 16 opowiadań. Czternastu polskich autorów. Jeden cel - wstrząsnąć czytelnikiem za pomocą wszelakich możliwych środków.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Jeśli już przyswoimy reguły, czy raczej brak reguł którymi rządzi się horror ekstremalny i mimo to postanawiamy się w tym babrać, to prędzej czy później czytanie o wszystkich możliwych wydzielinach ludzkiego ciała, gwałceniu różnymi rzeczami wszystkich możliwych otworów ludzkiego ciała, obcinaniu/przypalaniu/miażdżeniu/wyrywaniu etc. wszystkich możliwych części ludzkiego ciała, itd. stanie się po prostu nużące. No bo ile można? Krótkie opowiadania nie dają wielkiego pola manewru autorom. Podejrzewam,że ciężko na kilku stronach zdążyć wprowadzić czytelnika w historię, zaciekawić go, zaszokować i jeszcze zamknąć to wszystko jakimś sensownym zakończeniem. Nie wszystkim w tej antologii się to udało.

Większość opowiadań trzyma podobny poziom. Takie 4-. Dwa są zauważalnie słabsze. Mieszanie ostrego horroru z surrealistycznymi klimatami do mnie nie przemawia. Fajnie natomiast wypada ostry horror + czarny humor. Osobiście odbieram horror ekstremalny jako gatunek typowo rozrywkowy, nie szukam w nim głębszej filozofii, ukrytej symboliki czy innych, za przeproszeniem, gówien. Nie zmienia to faktu, że historia wykorzystująca nawet najbardziej ograne motywy powinna mieć (zrozumiały) sens. Dziać się przez coś i po coś. Nawet najwymyślniejsze obrzydliwości na niewiele się zdadzą jeśli nie są osadzone na rusztowaniu z jako - takiej rzeczywistości. Jeśli czytam chore rzeczy to chce być pod wrażeniem poje*anych pomysłów a nie zastanawiać się o co w ogóle komuś chodziło. Tym bardziej, że ten ktoś też może nie wiedzieć.

Miałem nadzieję, że chociaż jedno opowiadanie powali mnie na łopatki. Nie tym razem. Za to dwa opowiadania okazały się mocno intrygujące: "Drżenie" Marcina Rojka oraz "Święte mięso" Marka Grzywacza. Chętnie przeczytałbym więcej, jest potencjał! Dawid Kain, Łukasz Radecki, Tomasz Czarny, Grzegorz Gajek - te nazwiska również nie zawiodły. Karol Mitka w "Aż po grób, a nawet dalej" z prostego pomysłu stworzył całkiem zgrabną historyjkę. Podobnie jak Tomasz Siwiec i jego "Jajko niespodzianka". Panowie zrobili to tak jak należy - trochę z przymrużeniem oka, trochę na poważnie, naprawdę spoko.

"Gorefikacji" nie wypada polecać nikomu spoza grona miłośników tego typu literatury. Jedynka jest moim zdaniem ciut słabsza niż wydana w zeszłym roku część trzecia. Nie da się ukryć, że horror ekstremalny w Polsce cały czas rośnie w siłę. Mogłoby się wydawać, że jeśli łamie się wszystkie bariery to coraz trudniej zaskoczyć czytelnika spragnionego mocnych wrażeń... Niektórzy traktują tę myśl jak wyzwanie. I całe szczęście.

Jedna z najlepszych polskich antologii grozy, bardzo mocne teksty.

Jedna z najlepszych polskich antologii grozy, bardzo mocne teksty.

Super humor. Pan Krzysztof wymiata!

Super humor. Pan Krzysztof wymiata!

• Horror
  • E-booki