Czas drapieżników

Okładka książki Czas drapieżników
Alex Scarrow Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Time Riders (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Time Riders (tom 2)
Zielona Sowa
2013-04-01
2013-04-01
time riders czas

Nie miałam co do tej książki zbyt wielkich oczekiwań, a jednak pozytywnie mnie zaskoczyła! Mimo tego, że akcja jest podobna do pierwszej części na pierwszy rzut oka to później jest naprawdę oryginalna. Bohaterowie drugoplanowi tacy jak Juan, Franklyn, Edward i Kelly są naprawdę świetni, za to niesamowicie denerwowała mnie,np. Laura. A o Beki już nie wspomnę!! To jest jedna z NAJGORSZYCH i NAJBARDZIEJ denerwujących postaci o jakich zdażyło mi się czytać. Oprócz faktu, że nie lubię dinozaurów to książka była naprawdę dobra dlatego polecam❤💪
Mimo to nie sięgne po kolejne tomy serii...

I oto kolejny przykład na to że młodzieżowa literatura też może być napisana w dobrym stylu a nie tylko jakieś wampiry i romanse paranormal.
Książka utrzymana w tendencji części pierwszej pełna akcji i przygód, którą naprawdę dobrze się czyta i chociaż nie jest może z typu zapadających w pamięć to i tak na pewno sięgnę po następne tomy bo temat podróży w czasie i ewentualną zmiana rzeczywistości naprawdę może wciągnąć

Time Riders. Już dawno nie spotkałam się z serią książek, które w takim stopniu mnie zainteresują. Czas drapieżników czytałam z zapartym tchem. Nie tylko dlatego, że bardzo lubię tamtą epokę. Książka ma coś w sobie. Bardzo polubiłam głównych bohaterów i sposób w jaki książka jest napisana. Czyta się bardzo dobrze i trudno się od niej oderwać.

Autor trzyma znakomitą formę. Muszę przyznać, że drugi tom przygód młodych podróżników w czasie jest naprawdę dobry.
Tym razem Liam ląduje w czasach dinozaurów. Całość jest bardzo krwawa. Żeby nie było: Sal i Maddy mają własne problemy, zaczyna się nimi interesować pewna quasi-rządowa agencja...
Polecam.

Polecam.

"-Nie ma tu raptorów.- Franklyn potrząsnął głową.- Dromeozaury zamieszkiwały Azję i wyginęły osiemdziesiąt pięć milionów lat przed naszą erą. Powinniśmy za to spotkać... ankylozaury, czyli dinozaury pancerne z ogonem przypominającym kolczastą maczugę. Są tu też pachycefalozaury, które poruszają się na dwóch zadnich kończynach, ich czaszka przypomina trochę kask kolarza. Triceratopsy... te na pewno wszyscy kojarzycie.
Uczniowie zgodnie przytaknęli.
- Parazaurolofy... czyli dinozaury kaczodziobe z charakterystyczną łyżwą wyrastającą z czaszki."

Myślę, że II część "Time Riders" jest nie tylko dla miłośników fantastyki, ale jak wskazuje powyższy cytat zaciekawi się nią każdy, kto choć trochę interesuje się dinozaurami lub czasami, w których one żyły.

Podobnie jak w I części Alex Scarrow urzekł mnie umiejętnością łączenia faktów z fantastyką, co na pewno nie jest łatwe. Podoba mi się też to, że w odróżnieniu od większości książek rozdziały są tu krótkie, ale w każdym z nich dzieje się coś ciekawego.

Według mnie, w odróżnieniu od poprzedniej części dzieje się tu o wiele, wiele więcej, a w pewnych chwilach aż ciarki przechodzą po całym ciele.

Podsumowując II część "Jeźdźców w czasie" bardzo mnie zaskoczyła (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i zachęciła do sięgnięcia po dalsze przygody Liama, Maddy, Sal i oczywiście Beki wraz z Bobem, których naprawdę bardzo mocno polubiłem i darzę sympatią. Myślę, że jedynym minusem dla niektórych czytelników tej książki może być częsta śmierć bohaterów i dość dokładnie opisywane chwile tych zgonów.

LIAM O'CONNOR powinien utonąć w 1912 roku
MADDY CARTER powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
SAL VIKRAM powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku
Jednak każdy z nich otrzymał drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której jedynym celem jest ochronić świat przed złymi skutkami podróży w czasie.

Kontynuacja przygód naszych trzech Jeźdźców w Czasie. Liam wyrusza w przyszłość, aby zbadać co się stało. Maddy przez przypadek włącza portal w złym miejscu i złym czasie, przez co Liam trafia do dalekiej przeszłości, do okresy kredy, kiedy żyły jeszcze dinozaury. Czy uda się Liamowi i reszcie przypadkowych podróżników wrócić do ich czasów. Czy agentowi operacyjnego uda się jakoś skomunikować z Agencją, tj. Maddy i Sal?

Polecam książkę bardzo, nie wiem co jeszcze mogłabym o niej napisać

LIAM O'CONNOR powinien utonąć w 1912 roku
MADDY CARTER powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
SAL VIKRAM powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku

Kontynuacja przygód naszych trzech...

Zbyt podobna do pierwszej części, zmieniły się tylko czasy w których dzieje się akcja, Wieje nudą

Po wydarzeniach związanych z ostatnimi problemami w czasie nastał względny spokój. Biuro terenowe Maddy, Sal i Liama działało jak należy, a ich największym zmartwieniem było wyhodowanie nowej jednostki pomocniczej. Niestety, ten ład przerwała niespodziewana wiadomość z przyszłości: Edward Chan – geniusz, wynalazca podróży czasie zostanie zamordowany jako dziecko w 2015 roku, na długo przed tym jak ogłosi światu swoje rewolucyjne teorie. Liam i nowa jednostka pomocnicza wyruszają w kolejną podróż w czasie, tym razem do przyszłości. Ma być to zwykła misja zwiadowcza, żadnych działań, ale coś idzie nie tak jak powinno, w reakcji strumienia cząstek tachionowych i oddziaływania reaktora głównego Liam, beki oraz grupa wycieczkowa zostają wysłani w daleką przeszłość, do okresu późnej kredy, czasu dinozaurów. Czy uda im się stamtąd wydostać? Jak będzie wyglądał świat po zmianach, których tam dokonali? I Jak skończy się spotkanie ludzi z najinteligentniejszym gatunkiem (prócz homo sapiens), który chodził po ziemi?

„Time Riders. Czas drapieżników” jest zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu. Beki mimo że jest tylko imitacją człowieka, zachowuje się bardzo ludzko, co dodaje książce nieco humoru. Wydarzenia są bardzo przyjemnie opisane, a jedyne co mnie nieco irytowało to wypowiedzi i przemyślenia Złamanego Pazura. Natomiast fragmentem, który najbardziej mi się spodobał jest ostatnie zdanie w powieści. Muszę przyznać, że takiego obrotu spaw się nie spodziewałam!
Moja ocena to coś pomiędzy „bardzo dobra” a „rewelacyjna” czyli 7 a 8. Wystawiam jednak tą wyższą z nich ze względu właśnie na zakończenie, które bardzo zachęca by sięgnąć po kolejny tom.

Nie igraj z czasem, bo świat, który znasz przestanie istnieć.

Alex Scarrow – brytyjski pisarz, twórca literatury młodzieżowej, autor thrillerów oraz powieści science fiction i fantasy, projektant gier komputerowych, brat pisarza Simona Scarrowa. Za swoją powieść Time Riders. Jeźdźcy w czasie otrzymał nagrody literackie: Hampshire Book Awards i Red House Children's Book Award. Jest żonaty i ma syna. Mieszka w Norwich.

Wiemy, że dawno temu żyły dinozaury, ale kwestią sporną jest to, w jaki sposób wyginęły. Znamy wiele gatunków, ale nie wiadomo, czy było ich więcej. Powstało sporo filmów o nich. Co by się stało, gdyby stały się one tak inteligentne jak ludzie?

Idealna książka dla miłośników dinozaurów! Znów dostajemy lekki i prosty język, ciekawy pomysł, który został świetnie wykonany oraz mnóstwo przygód. Zdarzył się moment, w którym było nudno. Jest o wiele ciekawiej, niż w poprzedniej części. Książka kończy się tak, że chce się więcej.

Druga część serii Jeźdźcy w czasie.

Liam O'Connor powinien utonąć w 1912 roku.

Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku.

Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku.

Kiedy Maddy pomyłkowo doprowadza do eksplozji, w wyniku której otwiera się okno w miejscu i czasie, w którym nie powinno, Liam zostaje uwięziony sześćdziesiąt pięć milionów lat przed naszą erą. Otoczony kredową dżunglą pełną nieznanych gatunków, musi walczyć o przetrwanie.

Czy Liamowi uda się skontaktować z Maddy i Sal zanim zostanie rozerwany na strzępy przez dinozaury? I czy jego wiadomość nie zmieni oblicza całej Ziemi? [opis pochodzi z okładki książki]

W tej części Liam musi wpaść na jeszcze więcej pomysłów, które zdołają uratować jego oraz jednostkę pomocniczą, bez której nie da sobie rady. Chciałbym mieć niektóre jego cechy. Mimo, iż żył on w XX wieku, dobrze radzi sobie w XXI poznając ciągle nowe rzeczy. Maddy przechodzi trudny okres. Jest w takim stanie, w którym jeden krok w niewłaściwą stronę może się źle skończyć. Sal pozostaje zwykłą Sal, która służy dobrą radą.

Młodzieżówkę najbardziej polecam osobom w przedziale wiekowym 10-13 lat. Oczywiście starsze osoby niech również po to sięgają (świetny sposób na odmłodzenie siebie). Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Tytuł: "Time Riders. Czas drapieżników"
Tytuł oryginału: "Time Riders. Day of the Predator"
Autor: Alex Scarrow
Seria: Time Riders (tom II)
Tłumaczenie: Karol Sijka
Korekta: Magdalena Adamska, Agnieszka Skórzewska
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 428
Data wydania: kwiecień 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7895-422-4

Nie igraj z czasem, bo świat, który znasz przestanie istnieć.

Zachęcona przez córkę sięgnęłam po serię i nie żałuję, polubiłam bohaterów, fabułę i sposób zobrazowania wydarzeń dostosowany do młodego czytelnika. Napisana przystępnie i ciekawie, a jednocześnie zachęcająco do śledzenia dalszych zmagań członków agencji. Spodobał mi się pomysł, aby każdy tom dotyczył innego okresu historii, dzięki temu podróże w czasie nabierają dodatkowego smaczku, a i książki mają swój indywidualny klimat. Seria z pewnością dostarczy rozrywki młodzieży gustującej w fantastyce.

Dodaj cytat z książki Czas drapieżników