Czas drapieżników

Okładka książki Czas drapieżników Alex Scarrow
Okładka książki Czas drapieżników
Alex Scarrow Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Time Riders (tom 2) fantasy, science fiction
Time Riders (tom 2)
Zielona Sowa
2013-04-01
2013-04-01
time riders czas

Ta książka jest idealnym przykładem, dlaczego nie powinno się poddawać, jeśli pierwszy tom średnio nas interesował. Bo podobał mi się średnio, ale miał potencjał i miałam rację, bo ten był świetny! Tym razem na skutek własnych błędów część ekipy zostaje przeniesiona w czasy dinozaurów. I choć wydaje się to dość oklepane (bo przecież zawsze, jak jest błąd przy przenoszeniu się w przeszłość, lądują u dinozaurów),to jest to świetnie ograne!

Przy pierwszym tomie miałam takie: czy ja na pewno chcę to kończyć i dłuższe przerwy pomiędzy kolejnymi próbami skończenia, a tutaj? Tutaj nie chciałam odkładać! Wkręciłam się w fabułę, kibicowałam bohaterom i niecierpliwie czekałam, żeby dowiedzieć się, jak to się wszystko skończy. No i totalnie kocham ten plot twist w ostatnim zdaniu! Także dziękuję, biegnę do trzeciego tomu, bo muszę wiedzieć, gdzie wylądują teraz :D

"Czas drapieżników", czyli drugi tom serii "Time riders" to naprawdę świetna fantastyka młodzieżowa. Mamy tutaj oryginalny pomysł, ciekawe wydarzenia i świetnie skonstruowanych bohaterów zarówno pierwszoplanowych jak i drugoplanowych, którzy nie są tłem dla całej opowieści lecz aktywnymi członkami wydarzeń.. Do tego choć nie jest fanem epoki dinozaurów i nie interesuję się zbytnio tym okresem historii to czytanie i poznawanie tamtego okresu razem z bohaterami było bardzo interesujące. Autor naprawdę ciekawie opisał ten świat sprzed 65 milionów i stworzył bardzo ciekawą książkę. Z ochotą sięgnę po kolejne tomy przygód Liama, Maddy i Sal.

Nie miałam co do tej książki zbyt wielkich oczekiwań, a jednak pozytywnie mnie zaskoczyła! Mimo tego, że akcja jest podobna do pierwszej części na pierwszy rzut oka to później jest naprawdę oryginalna. Bohaterowie drugoplanowi tacy jak Juan, Franklyn, Edward i Kelly są naprawdę świetni, za to niesamowicie denerwowała mnie,np. Laura. A o Beki już nie wspomnę!! To jest jedna z NAJGORSZYCH i NAJBARDZIEJ denerwujących postaci o jakich zdażyło mi się czytać. Oprócz faktu, że nie lubię dinozaurów to książka była naprawdę dobra dlatego polecam❤💪
Mimo to nie sięgne po kolejne tomy serii...

I oto kolejny przykład na to że młodzieżowa literatura też może być napisana w dobrym stylu a nie tylko jakieś wampiry i romanse paranormal.
Książka utrzymana w tendencji części pierwszej pełna akcji i przygód, którą naprawdę dobrze się czyta i chociaż nie jest może z typu zapadających w pamięć to i tak na pewno sięgnę po następne tomy bo temat podróży w czasie i ewentualną zmiana rzeczywistości naprawdę może wciągnąć

Time Riders. Już dawno nie spotkałam się z serią książek, które w takim stopniu mnie zainteresują. Czas drapieżników czytałam z zapartym tchem. Nie tylko dlatego, że bardzo lubię tamtą epokę. Książka ma coś w sobie. Bardzo polubiłam głównych bohaterów i sposób w jaki książka jest napisana. Czyta się bardzo dobrze i trudno się od niej oderwać.

Autor trzyma znakomitą formę. Muszę przyznać, że drugi tom przygód młodych podróżników w czasie jest naprawdę dobry.
Tym razem Liam ląduje w czasach dinozaurów. Całość jest bardzo krwawa. Żeby nie było: Sal i Maddy mają własne problemy, zaczyna się nimi interesować pewna quasi-rządowa agencja...
Polecam.

Polecam.

"-Nie ma tu raptorów.- Franklyn potrząsnął głową.- Dromeozaury zamieszkiwały Azję i wyginęły osiemdziesiąt pięć milionów lat przed naszą erą. Powinniśmy za to spotkać... ankylozaury, czyli dinozaury pancerne z ogonem przypominającym kolczastą maczugę. Są tu też pachycefalozaury, które poruszają się na dwóch zadnich kończynach, ich czaszka przypomina trochę kask kolarza. Triceratopsy... te na pewno wszyscy kojarzycie.
Uczniowie zgodnie przytaknęli.
- Parazaurolofy... czyli dinozaury kaczodziobe z charakterystyczną łyżwą wyrastającą z czaszki."

Myślę, że II część "Time Riders" jest nie tylko dla miłośników fantastyki, ale jak wskazuje powyższy cytat zaciekawi się nią każdy, kto choć trochę interesuje się dinozaurami lub czasami, w których one żyły.

Podobnie jak w I części Alex Scarrow urzekł mnie umiejętnością łączenia faktów z fantastyką, co na pewno nie jest łatwe. Podoba mi się też to, że w odróżnieniu od większości książek rozdziały są tu krótkie, ale w każdym z nich dzieje się coś ciekawego.

Według mnie, w odróżnieniu od poprzedniej części dzieje się tu o wiele, wiele więcej, a w pewnych chwilach aż ciarki przechodzą po całym ciele.

Podsumowując II część "Jeźdźców w czasie" bardzo mnie zaskoczyła (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i zachęciła do sięgnięcia po dalsze przygody Liama, Maddy, Sal i oczywiście Beki wraz z Bobem, których naprawdę bardzo mocno polubiłem i darzę sympatią. Myślę, że jedynym minusem dla niektórych czytelników tej książki może być częsta śmierć bohaterów i dość dokładnie opisywane chwile tych zgonów.

LIAM O'CONNOR powinien utonąć w 1912 roku
MADDY CARTER powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
SAL VIKRAM powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku
Jednak każdy z nich otrzymał drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której jedynym celem jest ochronić świat przed złymi skutkami podróży w czasie.

Kontynuacja przygód naszych trzech Jeźdźców w Czasie. Liam wyrusza w przyszłość, aby zbadać co się stało. Maddy przez przypadek włącza portal w złym miejscu i złym czasie, przez co Liam trafia do dalekiej przeszłości, do okresy kredy, kiedy żyły jeszcze dinozaury. Czy uda się Liamowi i reszcie przypadkowych podróżników wrócić do ich czasów. Czy agentowi operacyjnego uda się jakoś skomunikować z Agencją, tj. Maddy i Sal?

Polecam książkę bardzo, nie wiem co jeszcze mogłabym o niej napisać

LIAM O'CONNOR powinien utonąć w 1912 roku
MADDY CARTER powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku
SAL VIKRAM powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku

Kontynuacja przygód naszych trzech...

Zbyt podobna do pierwszej części, zmieniły się tylko czasy w których dzieje się akcja, Wieje nudą

Dla 10-latków. Tyle. Słabe opisy, niedorzeczności a to że jest trochę krwi niczego nie zmienia. Dla dzisiejszych dzieci może być.

Dodaj cytat z książki Czas drapieżników