Darth Paper kontratakuje

Okładka książki Darth Paper kontratakuje Tom Angleberger
Okładka książki Darth Paper kontratakuje
Tom Angleberger Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Papierowy Yoda (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Papierowy Yoda (tom 2)
Darth Paper Strikes Back
Media Rodzina
2013-08-01
2013-08-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Yoda papierowy yoda

Okładka książki From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back Tom Angleberger, Sarwat Chadda, S.A. Chakraborty, Adam Christopher, Katie Cook, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Seth Dickinson, Rebecca F. Kuang, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Hank Green, Rob Hart, Lydia Kang, Michael Kogge, C.B. Lee, Mackenzi Lee, Mark Oshiro, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Beth Revis, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Catherynne M. Valente, Martha Wells, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Charles Yu, Jim Zub
From a Certain... Tom Angleberger, Sa...
Okładka książki The Clone Wars: Stories of Light and Dark Lou Anders, Tom Angleberger, Preeti Chhibber, E. Anne Convery, Zoraida Córdova, Sarah Beth Durst, Jason Fry, Yoon Ha Lee, Rebecca Roanhorse, Anne Ursu, Greg Van Eekhout
The Clone Wars... Lou Anders, Tom Ang...
Okładka książki Star Wars. Kolekcja 3 powieści Tom Angleberger, Alexandra Bracken, Adam Gidwitz
Star Wars. Kol... Tom Angleberger, Al...
Okładka książki Star Wars: From a Certain Point of View Ben Acker, Renée Ahdieh, Tom Angleberger, Ben Blacker, Jeffrey Brown, Pierce Brown, Meg Cabot, Rae Carson, Adam Christopher, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Kelly Sue DeConnick, Paul Dini, Ian Doescher, Ashley Eckstein, Matt Fraction, Alexander Freed, Jason Fry, Kieron Gillen, Claudia Gray, Pablo Hidalgo, E.K. Johnston, Paul S. Kemp, Mur Lafferty, Ken Liu, Griffin McElroy, John Jackson Miller, Nnedi Okorafor, Daniel José Older, Mallory Ortberg, Beth Revis, Madeleine Roux, Greg Rucka, Gary D. Schmidt, Cavan Scott, Charles Soule, Sabaa Tahir, Elizabeth Wein, Glen Weldon, Richard William Wheaton, Gary Whitta
Star Wars: Fro... Ben Acker, Renée Ah...

Mega CZAD!

Mega CZAD!

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo fajna książka, jest w niej dużo nawiązań do "Star Wars". Pierwszy raz czytałam taką książkę o fanach i myślę, że mogłoby być takich więcej.

Gdy po raz pierwszy natknęłam się na tę pozycję podczas plątania się po bibliotece, wybuchłam śmiechem. Darth Paper? Ale żenada - pomyślałam i szukałam dalej.
Jakiś rok później, mój młodszy brat zafascynowany Gwiezdnymi Wojnami, przytargał tę książkę z biblioteki. Zaciekawiona, sięgnęłam. I nie żałuję :)
Książka opowiada o przygodach kilku chłopców. Zmagają się z typowi szkolnymi problemami, które pomaga i rozwiązać... Papierowa kukiełka i ich dziwacznego kolegi. Mimo że na taką literaturę jestem chyba troszkę za stara, bardzo mi się podobało, polecam książeczki z serii "Papierowy Yoda" :)

Książka opowiada o przygodach kilku chłopców. Zmagają się z typowi...

2029

Stało się coś niezwykłego.
Pewien dziwny chłopiec o imieniu Dwight zrobił papierową figurkę Yody do nakładania na palec. (To nie było niezwykłe – to było typowe dziwactwo Dwighta.) Niezwykłe okazało się to, że papierowy Yoda umiał udzielać wspaniałych rad. Potrafił przewidzieć termin kartkówki, powiedział chłopakowi, czy dziewczyna go lubi czy nie, i wiele razy pomagał dzieciakom uniknąć żenujących sytuacji.
Większość szóstoklasistów była pewna, że używa Mocy.
Teraz jednak, po roku, w gimnazjum McQuarriego nastały mroczne czasy. Dwight został zawieszony w prawach ucznia i grozi mu wydalenie, a to byłby koniec papierowego Yody. Co gorsza, miejsce Yody zajął papierowy Darth Paper Harveya, prześladowcy Dwighta.
Darth Paper okazuje się złem wcielonym i może się przyczynić do wyrzucenia Dwighta ze szkoły. Dzieciaki z gimnazjum McQuarriego starają się zebrać akta sprawy, aby Dwight pozostał w szkole. Oto ich archiwum.

Druga część uroczej serii o papierowym Yodzie i jego wpływie na na garstkę przyjaciół.
Tym razem do akcji wkracza Darth Paper.
Czy okaże się równie pomocny jak Yoda?
Tego musicie dowiedzieć się sami.
Zabawna i pełna treści książka.
O przyjaźni, pierwszych zauroczeniach, okraszona absurdalnym humorem.
Polecam. Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za udostępnienie mi tej pozycji.

Stało się coś niezwykłego.

Potęga Ciemnej Strony

Jakiś czas temu recenzowałam dla Was nietypową książkę z bohaterami Gwiezdnych wojen, czyli Dziwny przypadek Papierowego Yody. Jak się okazuje, to była pierwsza część przygód uczniów gimnazjum McQuarriego. I choć w tamtej książce wszystko skończyło się szczęśliwie, to nad dzieciakami zawisło mroczne widmo, a korytarze szkoły przesiąknięte są Ciemną Stroną. Zło nosi imię - Darth Paper.

Książka Angelberga powiela schemat znany z poprzedniej części, dlatego ta recenzja będzie dość krótka, a zainteresowanych, którzy nie czytali poprzedniego tekstu, odsyłam tutaj.

Bohaterowie znów przygotowują archiwum, jednak tym razem ma ono posłużyć w obronie Dwighta, który jest zagrożony wyrzuceniem ze szkoły. Dzieci kolekcjonują opowieści, w których dowodzą, że małe dziwactwa kolegi są nieszkodliwe, a jego działania mają na celu im pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów. Ale niestety, nie jest łatwo, gdy za plecami czuć oddech Dartha Papera. Harvey, od początku sceptycznie nastawiony do "yodowatego wygniota" na każdym kroku przeszkadza i próbuje udowodnić winę Dwighta robiąc to wszystko "dla dobra szkoły".

Ciąg dalszy znajdziecie tutaj: http://geek-woman.blogspot.com/2014/07/darth-paper-kontratakuje-tom.html

Potęga Ciemnej Strony

To jest arcydzieło dla młodzieży!!! Ja kocham gwiezdne wojny. Razem z bratem jesteśmy fanami...A ja jestem 11-letnią dziewczyną :p Szkoda bardzo,że Caroline przeniosła się do Tippet Academy. Jest nawet fajna^^ Zresztą Dwight też.No i jeszcze trzeba rozgryżć tą sprawę z tym, czy Papierowy Yoda jest fałszywy, czy też nie.Kurczę, ja chcę już następną część!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dla najmłodszych czytelników, więc nie do końca czuję się kompetentny do oceniania jej, ale ogólnie chyba nie jest źle: http://shadowmage.nast.pl/2013/07/tom-angleberger-darth-paper-kontratakuje-recenzja/

Bardzo fajna książeczka nie tylko dla dzieci. Dorośli fani Gwiezdnych Wojen docenią zwłaszcza sparafrazowane w zabawny sposób cytaty z Yody i Vadera, których osoby nieznające filmów mogą nie w pełni zrozumieć.

Ciekawa i wciągająca druga część ! Na prawdę polecam 😘

Ciekawa i wciągająca druga część ! Na prawdę polecam 😘

• Star Wars
  • 0.Przeczytane przez J. :)
  • 1.Aros
  • Przeczytane w 2017
  • Ulubione, Najlepsze, Najciekawsze książki
  • Ukradzione młodszemu bratu don't judge me

Dodaj cytat z książki Darth Paper kontratakuje