Star Wars: From a Certain Point of View

Okładka książki Star Wars: From a Certain Point of View
Ben AckerTom Angleberger Wydawnictwo: Del Rey fantasy, science fiction
angielski
star wars gwiezdnewojny opowiadania

więcej Więcej

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Jest to zbiór czterdziestu opowiadań, napisanych przez czterdziestu trzech autorów, które ukazują wydarzenia z filmu "Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja" z innej perspektywy. Według mnie najlepsze są "Stories in the Sand" Griffina McElroya, "Master and Appretince" Claudii Gray, "Change of Heart" Elizabeth Wein, "Time of Death" Cavana Scotta, "There is another" Gary'ego D....

Pomysł świetny, ale z każdym kolejnym opowiadaniem traciłem zapał. Doceniam, że ktoś chciał przedstawić wydarzenia z Nowej nadziei z perspektywy droida-myszy, dianogi (!) czy ducha Qui-Gon Jinna, ale połowę można byłoby wyciąć i nic tej książce by się złego nie stało.

Meh.

Polecam, mimo, że w Polsce na wydanie się nie zanosi.

• Star Wars
  • Po angielsku