Nigdy nie oszczędzaj na jasnowidzu i inne prawdziwe historie

Gabriel Maciejewski Wydawnictwo: Klinika Języka literatura faktu
Klinika Języka
Coryllus Klinika Języka Sweterek w serek looser wielkie pieniądze
literatura faktu
Coryllus Klinika Języka Sweterek w serek looser wielkie pieniądze

Śmieszne i śmieszniejsze opowiastki o szalonych latach dziewięćdziesiątych widzianych oczami początkującego pismaka kobiecych magazynów. Autor opisuje absurdalne mechanizmy funkcjonowania lokalnych i ogólnopolskich mediów papierowych, tych z polskim ale także z niemieckim budżetem.

Ciekawe historie, akurat do poczytania w pociągu. Trochę czarnego humoru. Bardzo podoba mi się sposób tak obserwacji, jak i opisywania świata przez autora.

Wspaniały zbiór najprawdziwszych opowiadań dziennikarza śledczego. Opisy zbrodni, pościgi, dziwaczne metody śledcze (ten jasnowidz z tytułu). Kilkanaście razy popłakałem się ze śmiechu,choć to wcale nie jest śmieszna książka. Autor Gabriel Maciejewski jest mistrzem w budowaniu emocji czytelnika. Wspaniała lektura, polecam.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak można posługiwać się słowem. Pan Maciejewski operuje nim rewelacyjnie - chciało mi się czytać każde zdanie dla samego poznania zlepków wyrazów spisanych przez autora. A że przy okazji opowiadał ciekawe historie to już w ogóle byłem zachwycony. Jak się okazuje w książce - autor nauczył się pisać w kąciku porad seksualnych kobiecego...

To jest "Pitaval prowincjonalny" w formie papierowej (oryginalny Pitaval to ebook). Bardzo ciekawe, autobiograficzne historie z życia dziennikarza lokalnego brukowca.

Zbiór lekkich i przezabawnych, często sensacyjno-kryminalnych opowieści z przed blogowego okresu życia autora. Rozrywkowa pozycja.

Super historyjki, humor raczej czarny.

Wielce zawiodłem się na na tych kilku historyjkach. Styl rozbiegany, opowiadania nierówne, niektóre jak młodzieńcze próby, które w szufladzie pozostać na zawsze. Nie to co "Baśnie". Gdybym wiedział to nie wydałbym pieniędzy, doczytałem do końca z szacunku właśnie dla kasy i z atencji do autora.

• Różne
  • Braun poleca
  • 2014
  • Literatura polska
  • X2018

Gabriel Maciejewski Nigdy nie oszczędzaj na jasnowidzu i inne prawdziwe historie Zobacz więcej