Pięść Boga

Frederick Forsyth Cykl: Pięść Boga (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 592 str.
The fist of God

Albatros
kryminał, sensacja, thriller
Sensacja Afryka

Kup książkę

Uwielbiam tego typu książki! Trochę historii, kontekstu społecznego i świetnie zbudowana fabuła. Trzyma w napięciu i chce się czytać ciągle. Spory plus za opis techniki wojennej. Robi to wrażenie mimo, że było to prawie 30 lat temu. Aż trudno sobie wyobrazić czym dziś dysponuje USA.

Forsyth znów w formie. Tym razem pisarz zabiera nas na Bliski Wschód w realia I wojny w Zatoce Perskiej.

Gra wywiadów, polityka najwyższego szczebla wprost z gabinetów przywódców światowych mocarstw, w końcu akcje dywersyjne tajnych agentów w sercu arabskich stolic - "Pięść..." napisana jest z właściwym Forsythe'owi rozmachem i przypadnie do gustu nie tylko fanom...

Forsyth w najlepszym wydaniu. Bardzo fajna lektura. Ciekawa i intrygująca.

Po prostu genialna książka. Zachęcam tych, który inne autora powieści znają i chcieliby tym razem poczytać na temat wojny w Iraku (tej pierwszej:).

zaskakujące zakończenie, kim okazuje się Jerycho i co robi po zakończeniu całej akcji

Powieść pana Forsyth'a jak zwykle obszerna, a także szczegółowa i drobiazgowa. Pomimo mnogości najrozmaitszych nazw, skrótów oraz terminów lektura jest zrozumiała i płynna. Na kolejnych stronach prócz bohaterów i fabuły spotkamy odrobinę fizyki, sporo wojskowości, tyleż samo arabistyki i całe mnóstwo wywiadu.
Mieszanka Bliski Wschód plus broń atomowa może się wydawać na...

Bardzo fajna książka. Jest fenomenalnie ukazane znaczenie wywiadu, co pokazuje nam, że jednak maszyny nie są w stanie zastąpić ludzkiego oka. W tej książce dowiemy dlaczego izraelski Mossad jest uznawany za jedną z najlepszych agencji wywiadowczych.

Pasjonująca - tak jedynie mogę ją ocenić. Wprawdzie początek nieco nużący, przeładowany szczegółami, jak to zwykle u Forsytha, no i dzieje głównych bohaterów opowiedziane od chwili pierwszego spotkania ich rodziców, ale warto przez to przebrnąć, aby dotrzeć do porywającej akcji. Od pewnego momentu powieść dosłownie przelatuje przez palce, aż człowiek żałuje, że tak mało...

Na półkach: , , , ,

Świetna powieść sensacyjna, momentami dość brutalna, ale z sensem, bez taniego epatowania okrucieństwem

Od tej książki zaczęło się czytanie moich "poważnych" tytułów dla dorosłych.
Czytając ją (chyba 4 krotnie), nie zdawałem sobie sprawy, że całość jest ... zmyślona, a jedynie osadzona w realiach wojny lat 90-tych.
Forsyth jest dla mnie jednym z tych autorów, który potrafi w ciekawy sposób przemycić fakty historyczne wywołując przy tym emocje.

Fantastyczna spójność, która...

Dyskusje