Seryjni mordercy XX wieku

G+J
G+J
literatura faktu

Oficjalne recenzje i

Ponieważ w moim życiu nie ma miłości, zastąpiłem ją nienawiścią

Link do recenzji

Bardzo dobra książka. Taki swoisty katalog morderców. Czyste fakty, bez zbędnego przynudzania.

Mam kilka uwag do tej książki. Zacznę od tego, że zaskoczył mnie trud z jakim ją przeczytałam. Interesują mnie historie seryjnych morderców, zapewne z tych samych powodów, co wszystkich. Autorka bardzo trafnie stwierdziła we wstępie, że w czasach popkultury zjawisko zwyrodniałego człowieczeństwa fascynuje ludzi, z zainteresowaniem traktujemy mroczną stronę ludzkiej natury...

Prawdziwe i bardzo wstrząsające sylwetki największych seryjnych zbrodniarzy ubiegłego wieku. Dla miłośników gatunku, tropicieli śladów zbrodni, a także dla wszystkich tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji podczas lektury.

Historie zwykłych ludzi, którzy stali się niezwykle mroczni. A Ty znasz swoich sąsiadów?

Zbiór historii o najsłynniejszych seryjnych mordercach XX wieku. Wstrząsająca i momentami przerażająca, gdy pomyśli się, że tacy ludzie żyją wśród nas, a my nawet nie mamy o tym pojęcia. Bardzo przystępnie napisana, czytało się bardzo szybko. Polecam wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

Dość krótko opisane historie ludzi, który zapisali się na kartach historii jako potwory. Ujęte zostaje to co najważniejsze- ich życie i zbrodnie.

1971

Ciekawa i wciągająca lektura dla zainteresowanych tematyką seryjnych morderstw.

Książka przedstawia sylwetki dwudziestu czterech najbardziej znanych seryjnych morderców, zarówno z Polski, jak i innych krajów.
Napisana przystępnym językiem, poszczególnym osobom poświęcone są odrębne rozdziały, przypominające nieco notki biograficzne. W każdym z rozdziałów, oprócz...

Gdybym tyle się nie naczytał o seryjnych mordercach wcześniej to pewnie bym cieszył się jak dziecko. Niestety naczytałem się już trochę. Ot kolejna zwykła książka, w której pozbierano subiektywnie wybranych morderców z opisami bardziej bądź mniej szczegółowymi. Właściwie to raczej mniej szczegółowe i tylko nakreślone są biografie "bohaterów". Ci mniej znani mniej opisani i...

Mocna lektura, przeraża bardziej niż niejeden horror, ponieważ wszystkie przedstawione w niej historie wydarzyły się naprawdę. Czytając ją musiałam robić przerwy, ponieważ nie byłam w stanie wyobrazić sobie tylu okropności oraz całej tej makabry i zbrodni jakich dokonywali ci wszyscy zwyrodnialcy. Zdecydowanie godna polecenia, ale tylko dla ludzi o stalowych nerwach.

Ciekawa książka, ale zdecydowanie dla osób nieobeznanych z tematem seryjnych morderców.Opisy są bardzo pobieżne i przy niewielkim wysiłku wszystkie te informacje i wiele więcej można znaleźć w internecie, na youtube itd. W zasadzie każdy mógłby ją napisać samemu sprzed komputera.Cieszy mnie jednak, że autorka opisała teatr wokół Marchwickiego.

• Chcę w prezencie
  • Literatura faktu