Wyspa zapomnienia

Okładka książki Wyspa zapomnienia Maya Banks
Okładka książki Wyspa zapomnienia
Maya Banks Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Ciąża i namiętność (tom 2) Seria: Harlequin Gorący Romans literatura obyczajowa, romans
Ciąża i namiętność (tom 2)
Harlequin Gorący Romans
Wanted by Her Lost Love
Harlequin
2013-02-08
2013-02-08
2013-12-17
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Na półkach: , , , , , , ,

2t serii "Ciąża i namiętność"

Wg Ryana, poznanego już w pierwszej części serii, został on zdradzony przez swoją narzeczoną, która miała przespać się z jego młodszym bratem.
Kelly uważa, że to ona została zdradzona przez ukochanego w momencie gdy potrzebowała jego wsparcia a on kazał jej się wynosić z jego życia z czekiem na "do widzenia".
Po 6ciu miesiącach mężczyzna odnajduje kobietę pracującą w obskurnej knajpie i w zaawansowanej ciąży. Nie wiedząc kto jest ojcem dziecka, postanawia zatroszczyć się o wyczerpaną i niedożywioną kobietę.
Czy tydzień na wyspie, o której zawsze Kelly marzyła, pomoże zapomnieć o przeszłości i zacząć wszystko od nowa?
Czy ta dwójka ma szansę jeszcze na wspólną przyszłość?

Od pierwszych stron ta historia wywoływała we mnie ogrom emocji, który trzymał do samego końca. Owszem było kilka absurdalnych i zmiennych zachowań bohaterów, za czym nie przepadam. Również końcówka mogła by być dłuższa a droga do wybaczenia dla naszego bohatera bardziej wyboista, ale całość była naprawdę bardzo wciągająca i warta przeczytania.

2t serii "Ciąża i namiętność"

Po 6ciu miesiącach mężczyzna...

Wolę Mayę Banks w takim właśnie tradycyjnym wydaniu, bez menage a trois, bez szkockich górali w kiltach czy też jakiś super nadprzyrodzonych mocy.

Jak na Harlequin to jest świetna książka. Okładka tandetna ale cóż poradzić. Czytałam ebooka w oryginale i świetnie się bawiłam. Autorka popełniła jeszcze kilka historii z podobnym motywem przewodnim. Wszystkie fajne.

Świetnie napisane, duża radość czytania. Polecam.

Świetnie...

Będąca w siódmym miesiącu ciąży Kelly jest zszokowana i zaskoczona,gdy w podrzędnej restauracyjce w Houston,w której pracuje pojawia się Ryan,jej były narzeczony.Pół roku wcześniej Kelly została zaatakowana przez jego brata,który usiłował ją zgwałcić i tym sposobem pozbyć się kobiety.Ryan zraniony i wściekły wyrzucił ją rzucając w twarz czek na pokaźną sumę,nie wysłuchawszy nawet tłumaczenia i błagania o uwierzenie Kelly,a nie bratu.Gdy Kelly nie zrealizowała czeku,Ryan postanowił ją odnaleźć i dowiedzieć się,dlaczego.Był zaskoczony,że była narzeczona spodziewa się dziecka,ale z góry założył,że ojcem może być zarówno on jak i jego brat.Fatalnie wyglądająca Kelly,jej niedożywienie,ciężka praca fizyczna ponad siły oraz ryzyko groźnej choroby zagrażającej życiu matki i dziecka spowodowały,że Ryan postanawia zabrać ją ze sobą z powrotem do Nowego Jorku i opiekować się nią i dzieckiem aż do porodu.Razem wyjeżdżają wkrótce na tydzień na rajską wyspę St.Angelo,gdzie Kelly zawsze marzyła zamieszkać z Ryanem.Oboje postanawiają dać sobie jeszcze jedną szansę i zapomnieć o przeszłości,ale po powrocie do Nowego Jorku dochodzi do ostrej konfrontacji Kelly z przyjaciółmi Ryana,jego bratem i matką.Kelly dostaje śmiertelnie groźnego ataku choroby ciążowej i trafia do szpitala w ciężkim stanie.Wtedy wściekły i zrozpaczony Ryan dowiaduje się w końcu całej prawdy.Tylko czy nie jest za późno na odzyskanie zaufania i miłości kobiety,którą tak okrutnie skrzywdził i nigdy nie przestał kochać?Czy posądzona niesłusznie o zdradę Kelly zdoła mu wybaczyć,podczas gdy to jego własna rodzina zdradziła?
Świetna książka,kolejna interesująca i intrygująca historia z dramatycznym przebiegiem.Zdrada,smutek,wściekłość,brak zaufania i rozgoryczenie przeplatają się z miłością,pożądaniem,potrzebą bliskości i wybaczenia.Niesłuszne oskarżenie rujnuje życie Kelly,ale bardziej niszczy ją brak wiary i miłości Ryana w jej niewinność;kobieta czuje się upokorzona i do bólu zraniona,wręcz zdradzona,lecz pomimo tego nadal kocha Ryana.Ryan natomiast żyje w przeświadczeniu zdrady ukochanej,nie słucha jej tłumaczeń,wierzy bratu i matce pomimo tego,iż to oni stoją za całym złem wyrządzonym Kelly.Dopiero tragedia zagrażająca życiu ukochanej i ich nienarodzonego dziecka powoduje,że mężczyzna wychodzi z mgły niedomówień i nieprawdy.Rewelacyjna lektura ukazująca siłę miłości pomimo wszystko i wszystkich.Polecam!!!

wzrusza nie nudzi.jestem porażona jak ludzie daleko mogą się posunąć w swojej nienawiści

Oskarżenia, miłość, spokój, ciąża i zaufanie od wszystko zawarte w niewielkim romansie.

Przekonałam się, że Maya Banks jest naprawdę porywającą pisarką. Z każdą przeczytaną stroną 'Wyspy zapomnienia' byłam coraz bardziej nienasycona i głodna kolejnych słów. Cała seria 'Ciąża i namiętność' bardzo przypadłą mi do gustu i zapewniam, że przy tych książkach nie da się nudzić :)

Taka sobie zwykła historyjka, a wciąga :)

Taka sobie zwykła historyjka, a wciąga :)

Książka niemal pod każdym względem idealna. Opowiadania Mayi Banks na ogół są interesujące, ale to wyjątkowo przypadło mi do gustu. Wiem już, że chętnie będą do niego wracać.

Postawa Ryana była dla mnie zaskakująca, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Spodziewałam się zemsty, wrogości, albo czegoś w tym stylu, a jednak bohaterowie dążyli do zgody.

Zachowania bardzo życiowe. Była intryga, a Ryan i Kelly reagują tak, jak zapewne zareagowałoby większość z nas.

Z całej czwórki przyjaciół, to Ryan jest najmniej cyniczny, czym oczywiście wzbudził moją sympatię. I na szczęście nie zalicza się do mężczyzn, którzy bronią się przed miłością, a dopiero na koniec przychodzi olśnienie. Taki schemat staje się nudny.

Polecam!!

Zachowania bardzo...

Na okładce o brzuszku zapomnieli ,tzn o ciąży. Jeszcze nie widziałam żeby jakaś kobieta w 6 miesiącu ciąży (w którym zaczyna się akcja książki) miała płaski brzuch. Bardzo romantycznie o odzyskanej miłości i potrzebie zaufania.

• Harlequin
  • Romans
  • 2015

Dodaj cytat z książki Wyspa zapomnienia