Szczęśliwa przegrana

Okładka książki Szczęśliwa przegrana Katee Robert
Okładka książki Szczęśliwa przegrana
Katee Robert Wydawnictwo: Amber Cykl: Come Undone (tom 3) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Come Undone (tom 3)
2013-11-12
2013-08-12
Barbara Kwiatkowska
Katee Robert erotyka

Nathan i Chelsea w bardzo młodym wieku zaczęli swój związek i gdy tylko pojawił się większy problem wszystko się posypało. Jednak Nathan po latach ma plan naprawienia wszystkiego i pomysł byłby ok, gdyby nie momentami absurdalne pomysły autorki. Nie chcę mi się wierzyć w to, że każde z nich nie miałoby nikogo na poważnie po 8 latach po rozstaniu. Ciągłe myślenie o sobie przez 8 lat i nic??!! Nathan niby tak bardzo chciał z nią być ale przez tak długi czas się nie odzywał... Do tego nie podobało mi się zachowanie Chelsea. Jedna rzecz zawsze sprawia, że moja opinia o książce drastycznie spada i jest nią główna bohaterka, która boi się swojego cienia. Chelsea była mimozą bez swojego zdania i charakteru.

Osiem lat temu Nathan wyjechał do wojska,zostawiając dopiero co poślubioną żonę.Teraz wraca i próbuje odzyskać swoją jedyną miłość.Chelsea dostaje zaproszenie na ślub swojego dawnego kolegi jednak od razu wie ,ze stoi za tym jej mąż.Jednak postanawia pojechać i zakończyć ta małżeństwo. Kiedy go zobaczy wszystkie uczucia powrócą.Mimo,ze Chelsea próbuje namówić swojego męża żeby podpisał papiery rozwodowe on ma inny plan.Chce żeby zona na nowo mu zaufała.Jedna z lepszych książek.

ostatnia część tej serii i w moim odczuciu najgorsza. Bardzo byłam ciekawa historii Nathana i się trochę zawiodłam... żona której nie widział osiem lat kochał ją ale do niej nie wrócił... ani o nią nie walczył. Trochę to sf dla mnie. Nie mniej książkę czytało się szybko i fajnie jednak historia mnie nie wciągnęła.

Najsłabsza z trzech części. Od początku przewidywalna, mam wrażenie, że autorka podjęła próbę ratowania fabuły przez sceny seksu rodem z "Greya", ale jak dla mnie to tylko jeszcze bardziej osłabiło książkę. Pozytyw za to, że można było poznać dalsze losy bohaterów, negatyw za całokształt.

Historia Nate'a i Chelsea urwała się w połowie. On wyjechał, ona chciała zapomnieć. Nieoczekiwane spotkanie po latach jednak zmienia wszystko. Czy warto zapomnieć o dawnych urazach? Jak wiele można wybaczyć w imię miłości? Czy w imię szczęścia warto zapomnieć o dumie?

Ogólnie związek Nathana i Chelsea był porażką. Dwójka dzieciaków, które wiecznie chciały być razem. Brakowało im jednak wytrwałości; ich miłość roztrzaskała się niczym samolot o skały. Teraz są starsi, czy mądrzejsi? Wątpliwe. Ale niewątpliwie wracają dawne uczucia, zapomniane namiętności odżywają z podwójną siłą...

Całkiem dobre new adult na zimowe wieczory. Brak w tym większej głębi, ale jest miłość, seks i problemy pozornie nie do pokonania.

Trzeci tom z serii "Szczęśliwych..." i moim zdaniem najsłabszy. Siłą woli zmuszałam się do dokończenia książki. Główna bohaterka szalenie irytująca - sama nie wie czego chce, Nathan niestety też nie powala swoją osobowością.

Szczęśliwa Przegrana - trzecia część cyklu autorstwa Katee Robert. Utracona miłość i próba jej odzyskania, dużo iskrzącego wręcz przyciągania (które stało się niezwykle modne w książkach tego typu),zdecydowanie więcej scen erotycznych w porównaniu z poprzednimi częściami - wszystkie te czynniki sprawiają, że czyta się książkę szybko i co ważne nie trzeba się przy tym zbytnio koncentrować. Jednak wewnętrzne rozterki głównych bohaterów były dla mnie w pewnym momencie trochę nudne...ogólnie relacja między Nathanem i Chelsea jest dla mnie nieco przerysowana :/
Podoba mi się zamysł autorki, aby powracać do bohaterów z poprzednich części cyklu - dzięki umiejętnie wplecionym opisom możemy dowiedzieć się jak zakończyły się niektóre wątki ze Szczęśliwej Zamiany i Szczęśliwych Poszukiwaniach.
Moim zdaniem jest to najsłabsza część z całego cyklu.

216 / 2021

216 / 2021

Lekka książka na wieczór. Ciekawa, ale czegoś brakło.

Lekka książka na wieczór. Ciekawa, ale czegoś brakło.

Lekka, łatwo i szybko się przez nią przechodzi.

Lekka, łatwo i szybko się przez nią przechodzi.

• 2015
  • Romans