Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena

Okładka książki Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena Guido Sgardoli
Okładka książki Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena
Guido Sgardoli Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Seria: Złota Edycja literatura obyczajowa, romans
Złota Edycja
The Frozen Boy
Edycja Świętego Pawła
2013-02-18
2013-02-18
Guido Sgardoli beletrystyka chrześcijańska powieść religijna powieść obyczajowa powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie obyczajowe

UWAGA!! SZKODLIWE, OGŁUPIAJĄCE!!
Tu nie ma co się rozpisywać, bo czytelnicy skupieni w LC, w ciągu 6 lat od wydania, wykazali adekwatne zainteresowanie, które w efekcie przyniosło 6,3 (20 ocen i 2 opinie). Tak wysoki wynik jest możliwy przy małej ilości ocen, ale moja nada właściwy spadkowy kierunek.
Z notki redakcyjnej:
(tytułowy Warren) „….Odnajduje ciało chłopca, uwięzione w lodowej tafli. Chłopiec ma na sobie ubranie, jakiego się już od dawna nie nosi. Nikt nie wie, skąd się tam wziął. Ale co najdziwniejsze – żyje….”
W dodatku znajduję, że książka należy do „Złotej Edycji” „Edycji św. Pawła”, a więc podszywa się pod wartości chrześcijańskie. No to muszę ostrzec wszystkie znajome dzieci katolickie i ich rodziców przed takimi szkodliwymi dyrdymałami. Może ten temat ktoś podsunie Szymonowi Hołowni do cotygodniowego felietonu w katolickim „Tygodniku Powszechnym”. PAŁA!!

UWAGA!! SZKODLIWE, OGŁUPIAJĄCE!!
Z notki redakcyjnej:...

Kilka chwil temu skończyłam lekturę kolejnej powieści ze Złotej Edycji. Zawsze przy moim czytaniu pojawia się dreszczyk emocji: czy autor zaskoczy czy jednak nie. Tym razem również nie zawiodłam się. Jednak przyznać muszę, że jak do tej pory jest to jedna z najtrudniejszych i najsmutniejszych powieści. Ale najważniejsze, iż daje nadzieję na drugą szansę, choć nie zawsze można ją mieć.
Robert Warren - samotny i zamknięty w sobie mężczyzna, który doświadczył straty syna "ucieka" przed sobą samym w odludne miejsce by prowadzić badania na stacji badawczej otoczonej lodami Grenlandii. W momencie kiedy wydaje się, że nic nie ma sensu i brak nadziei, Warren odkrywa coś czego po ludzku nie da się wyjaśnić. Znajduje ciało chłopca, uwięzione w lodowcu. Co więcej chłopiec żyje.
Odtąd każdego dnia Robert Warren jest przy Jimie. Jego serce topnieje. Pojawiają się emocje skłaniające do refleksji. Jim staje się dla Roberta szansą na lepsze życie.
Kim jest Jim? Czy Warren zdoła rozwiązać tą zagadkę? Co stanie się z Jimem? Jak wpłynie to na Roberta?

"Czasem lepiej zostawić rzeczy tam, gdzie one są,
aby raz poruszone nie rozpadły się"

Książka mnie niestety nie zachwyciła. Jakoś nie do końca pasowała mi ta opowieść, choć czytało się ją szybko. Taka jednorazówka.

"Czasem lepiej zostawić rzeczy tam, gdzie one są,
aby raz poruszone nie rozpadły się"

Tak naprawdę to opowieść o leczeniu złamanego serca..

Tak naprawdę to opowieść o leczeniu złamanego serca..

• 2016
  • Literatura włoska
  • Losowo
  • Literatura dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Chłopiec z lodu. Nowe życie Warrena