Agatha Raisin i zabójczy taniec

M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin and the Deadly Dance
kryminał Londyn Agatha Raisin M. C. Beaton

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Veinylover napisał o tej książce wszystko, nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że wprawdzie tytuł wzięty z sufitu i intryga kryminalna znowu miałka i naciągana, ale założenie przez Agatę agencji detektywistycznej i wprowadzenie nowych postaci wyszło tej książce zdecydowanie na plus.
Chociaż zakończenie kompletnie od czapy - trup ściele się gęsto, ale zupełnie...

Jak dla mnie, najlepszy z dotychczasowych tomów tej serii. Agatha prowadzi własną dobrze prosperującą agencję detektywistyczną. Jej przyjaciele – Charles i Roy pomagają jej w prowadzeniu ważnego śledztwa. Dobrze skonstruowany wątek kryminalny, humorystyczne zakończenie z akcentem polskim.
Dobra rozrywka, polecam.

Fajne to!

Jedna z ulubionych do tej pory książek o Agacie Raisin ;) a końcowy wątek z polskim akcentem świetny i zabawny!

Cykl o Agathcie Raisin jest moim ulubionym, gdy potrzebuję czegoś inteligentnie dowcipnego i lekkiego. Nie zawiodłam się jeszcze na żadnym tomie, choć intryga tego wydała mi się nieco wydumana;). Nie zmniejszyło to jednak mojego relaksu.

Wreszcie powstała agencja detektywistyczna. Całkiem udana część.

Jestem przyjemnie zaskoczona lekturą - to wg mnie najlepszy tom z cyklu. Sąsiadką Agathy zostaje starsza kobieta, co wyklucza rojenia bohaterki o ślubie z kolejnym przystojnym sąsiadem i sprawia, że przygody pani detektyw nie są tak irytujące. Książkę zabarwiono też odrobiną dobrego humoru, co uczyniło słuchanie jej jeszcze przyjemniejszym.
Polecam jako odprężające...

Chyba spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Myślałam, że będę się śmiać i dobrze bawić. Tymczasem prawie przez całą powieść główna bohaterka mnie irytowała. Być może odbiór książki jest zupełnie inny, gdy się ją czyta, a nie słucha. Ale to nie moje klimaty. Bardzo szybko zmienia się czas akcji. W pewnym momencie miałam wrażenie, że minęło co najmniej pół roku albo...

Na półkach: , , , ,

Chyba jedna z lepszych części. Na początku trochę nudnawa i rutynowa, ale później staje się ciekawa i śmieszy :) Umiliła mi wieczór. Łatwa, przyjemna i szybka lektura.

Dyskusje

• 2013