Prawdziwe morderstwa

Patronat LC
Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Real Murders
morderstwo biblioteka sensacja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Detektyw z biblioteki

28 Link do recenzji

Po książki Charlaine Harris sięgnęłam na fali popularności serialu "Czysta krew". Zaczęłam oczywiście od przygód Sookie. Potem były inne serie autorki. Te już mi się nie podobały tak bardzo, jak ta o wampirach. Zresztą bohaterka wampirzego cyklu zaczęła mnie coraz bardziej irytować i kolejne powieści coraz mniej przypadały mi do gustu. Ale, chociaż w pewnym momencie...

Takie sobie czytadło stylizowane na powieści Agathy Christie, ale nie tak misternie sporządzone, jak wspomniane utwory pani Christie. Jak szkic węglem wobec obrazu malowanego farbami olejnymi. Trup ściele się gęsto, a intrygi w zasadzie nie ma, śledztwa też nie ma: jest bezradna bieganina policji i przypadek. Ocena na „może być”. Da się czytać, ale rewelacji nie ma.

Dobry kryminał w stylu retro. Można przeczytać:)

Lekki kryminał nieco w stylu retro z dużą dozą powieści obyczajowej.

Ciekawa historia, jednak samo zakończenie trochę słabe, zbyt przyspieszone i zabrakło wyjaśnienia motywów dokonanych zbrodni. Narracja, mimo iż z punktu widzenia głównej bohaterki Aurory, to brakowało opisu jakichś większych emocji u niej. Może warto jednak dać szanse kolejnym tomom powieści. Moja ocena 5/10.

Po "Prawdziwych morderstwach" spodziewałam lekkiego kryminału z akcentem komediowym. Jednak rzeczywistość okazała się zbyt lekka. Styl jest bardzo, bardzo prosty, aż przesadnie. Dialogi i opisy są krótkie i zawierają tylko podstawowe informacje. Brak tu napięcia, brak wyrazistych postaci, brak mylnych tropów i tak na dobrą sprawę brakowało mi tu wszystkiego.
Jestem...

Z cała pewnością jest to przyjemna pozycja. Dobra na zimowy wieczór jak i na upalny letni dzień. Czyta się szybko i łatwo, a bohaterowie nie są zbyt skomplikowani, choć mogłoby się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Jedyne co mnie dziwi to reakcja ludzi na imię Aurora - mnie osobiście bardzo się ono podoba :)

Harris to Harris.
Bohaterka niezbyt lotna, narracja niezbyt wymagająca, relacje dziwne, romans nie do końca oczywisty i nie od razu z pierwszym wybrankiem.
I nie lubiąc Harris w wydaniu innym polubiłam ją w serii o Aurorze. Mimo narracji, mimo lekko dziwnej bohaterki (co tu bywa atutem), mimo chwilami ciągnących przemyśleń-monologów wewnętrznych.

Polubiłam Prawdziwe...

Pierwsza i bardzo dobra część cyklu z Aurorą w roli głównej

Całkiem przyjemna, jednak końcówka pozostawia pewien niedosyt. Z chęcią sięgnę po kolejny tom.

Dyskusje

• 2013