Prawo panny Murphy

Rhys Bowen Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Molly Murphy (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Murphy's Law
Molly Murphy (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Orłoś-Supeł
kryminał retro Joanna Orłoś-Supeł

Początek XX w w Nowym Jorku, ale autorka nie skupia się specjalnie na epoce, chociaż wspomina o podróżach z Europy, zachwycie elektrycznością itp. No i widać umniejszanie roli kobiety w społeczeństwie. Sama fabuła- ciekawa. Czysto detektywistyczna, nie mylcie tej serii z kryminałem, bo się zawiedziecie :) lektura lekka i przyjemna. Polecam

Szału nie ma. Kryminalik z wątkiem romantycznym i atrakcyjną, ale też eksploatowaną do bólu charakterystyczną postacią kobiecą. Bezczelną, pyskatą, acz uroczą, szczupłą, rudowłosą....ufff...osóbką. Inteligentną, zapomniałam dodać. No cóż, zmachałam, nie kontynuuję.

Można przeczytać, ale bez szału.

Bardzo dobrze napisana książka. Pierwsza część tak mnie wciągnęła, że musiałam przeczytać wszystkie :)
Ciekawa, trzymająca w napięciu historia.
Polecam osobom, które lubią książki detektywistyczne, a jednocześnie z wątkiem romansu

Trochę naiwny i z pewnością nie najbardziej oryginalny kryiminałek. Ale całkiem przyjemnie się to czyta, więc jeśli ktoś nie szuka szczególnie ambitnej lektury, to może się pochylić na "Prawem panny Murphy".

2019

Zachowana konwencja zarówno kryminału - retro jak i wizerunku głównej bohaterki detektywki z przypadku. I tak od przypadku do przypadku toczy się akcja. Rozrywkowo przyjemne czytadełko, ostatecznie nie wszystko musi być ambitne;)

„Prawo panny Murphy” to pierwszy tom przygód rudowłosej i zadziornej Irlandki. Akcja toczy się w 1901 roku w Europie i Ameryce. Główna bohaterka zdobyła moją sympatię niemal z marszu. Trudno jej nie polubić. Jest osobą otwartą, pomysłową, pozytywnie zakręconą. Nieustannie wpada w tarapaty. Budzi przy tym ogromne zainteresowanie mężczyzn, którzy ordynarnie jej się narzucają....

Świetna

Książkę – kryminał retro z akcją umiejscowioną około 100 lat temu czyta się lekko, lektura wciąga, można oderwać się od rzeczywistości. Można też dowiedzieć się sporo o tym, jak wyglądała podróż irlandzkich emigrantów do Nowego Jorku, a potem pobyt w tym mieście. Akcja jest wartka, aczkolwiek na szczęście bez przesady. Główna bohaterka za to jest sympatyczna, energiczna,...

Lektura dostarczyła mi mnóstwo przyjemności - styl lekki, trafiony humor, sympatyczna główna bohaterka. Ot, takie czytadełko dla relaksu. Czasem i tego potrzebuję, więc na pewno sięgnę po kolejne części cyklu. Polecam zwolennikom kryminałów retro.

Dyskusje

• 2014