Przystań nieszczęsnych dusz

Martha Grimes Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Inspektor Richard Jury (tom 6) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Help the Poor Struggler
Agnieszka Sobolewska
W.A.B.
Anglia zbrodnia dochodzenie przeszłość
Help the Poor Struggler
W.A.B.
Inspektor Richard Jury (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Sobolewska
Mroczna Seria
Anglia zbrodnia dochodzenie przeszłość

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Łał, dawno nie czytałam tak dobrego kryminału nienapisanego przez Agathę Christie :)
"Przystań Nieszczęsnych Dusz" autorstwa Marthy Grimes została wydana w Polsce już kilka lata temu, co oznacza dzisiaj lata świetlne, ale na szczęście istnieją antykwariaty :) Naprawdę warto przeczytać tę książkę. To klasyczny, dobrze napisany kryminał. Pierwszy z serii o inspektorze...

Klimat - znakomity, historia - wciągająca, wytłumaczenie i logiczność zagadki - nie zaistniało. Konkluzje wyskakiwały jak królik z magicznego kapelusza, tak samo w odpowiednim miejscu i czasie pojawiali się bohaterowie. Lady Jessica zaś wygrała mój prywatny, nigdy nie ogłoszony konkurs na najbardziej irytujące dziecko w literaturze.

1926
1910

Dobry, solidny kryminał. Taki trochę w starym stylu. Zagadka rozwiązana po wielu latach. Można.

Klimat nadal przyjemny, ale całość słabiej trzyma się kupy (że pozwolę sobie na kolokwializm) niż w poprzednich częściach. Czyli warto czytać, jeśli chce się poczuć atmosferę angielskiej prowincji z całym brudem pod spokojną powierzchnią, ale fabuła jakaś zagmatwana i niejasna, aż wreszcie wszyscy spotykają się nie wiadomo skąd i dlaczego w kulminacyjnym momencie....

Na półkach: , , , ,

Macalvie skradł książkę Juremu. Wigginsa też. Najbardziej wyrazista postać w tej słabszej powieści. Zazwyczaj jest tak, że Grimes ma dobrą książkę, a potem gorszą i tak w zapętleniu. "Przystań nieszczęsnych dusz" powinna być ta lepszą. Niestety wyszło inaczej. Może na to wpłynęła mała objętość książki, albo fabuła, która nie jest zbyt interesująca.
W pewnym momencie fabuła...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie :)
W trakcie dużo nazwisk i informacji, ale zakończenie wszystko wyjaśnia.

Pierwsza książka tej autorki przy której się szczerze uśmiałam. Bynajmniej nie dlatego, że to komedia; pewnie dlatego, że poznałam i polubiłam jej bohaterów.
Połknęłam ją w całości. Za jednym zamachem. Nieźle wciąga:)

Każdy z nas ma czasem gorszy dzień. Marcie Grimes przytrafiła się gorsza książka. Jeżeli ktoś rozpocznie przygodę z jej twórczością od tej właśnie pozycji, to marne są szanse, że sięgnie po pozostałe ( i o niebo lepsze!) części serii z inspektorem Richardem Jury'm w roli głównej. Co zawiodło? W "Przystani nieszczęśliwych dusz" zabrakło przede wszystkim subtelnego humoru....

Pierwsze powieści z inspektorem Jurym są zdecydowanie lepsze - mają ciekawe zagadki, interesujące postacie i sporo humoru.

• Kryminał
  • Kryminały