Kochać z otwartymi oczami

Okładka książki Kochać z otwartymi oczami
Jorge BucaySilvia Salinas Wydawnictwo: Replika nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Amarse con los ojos abiertos
Replika
2014-12-20
2014-12-20
Małgorzata Radomska
Małgorzata Radomska

Wspaniała ksiazka.

Sama koncepcja książki nie jest zła, ale forma jest jak dla mnie tragiczna. Listy pisane czy też maile przez bodajże dwóch mężczyzn i jedną kobietę, pokrętne ich losy spowodowały że pogubiłam się w wątkach. A sens ogólny jest wszakże tak prosty...

Nie polecam

Książka opisuje relacje między kobietą i mężczyzną, a także na budowaniu związków.
Ciekawy poradnik bardzo dobry w odbiorze, mnóstwo wspaniałych informacji się dowiedziałam z tej książki przyjemnie się mi czytało.88

To już czwarta książka tego autora, którą miałam okazję przeczytać. Niestety, nie przypadła mi ona do gustu tak, jak poprzednie. Można z niej wyciągnąć bardzo wiele wskazówek, przede wszystkim odnoszących się do związków, zawiera wiele ciekawych i mądrych słów, jednak forma, w której została napisana nie spodobała mi się ani trochę. Bardzo przykro mi to pisać, ale historia...

1995

Trafiłam na nią przez przypadek w bibliotece i bardzo dobrze się stało. Świetnie pokazuje wzajemne relacje w związkach i daje nowe spojrzenie. Spowodowała że przemyślałam wiele rzeczy. Uwielbiam takie psychologiczne dywagacje. Dla mnie super!!

O książce Jorge Bucay’a „Kochać z otwartymi oczami” wspomniałam już w ubiegłotygodniowej recenzji innej pozycji autora, a mianowicie „Listy do Klaudii”. Już wówczas zdradziłam, że bardzo mi się spodobała i była dla mnie swoistą lekcją. Dała mi porządnego kopa w tyłek i wytknęła mi najbardziej drażliwe słabości czy niedoskonałości mojej osobowości.

Książka „Kochać z...

"Kochać z otwartymi oczami" to analiza psychologiczna związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. To porady specjalisty jak dojść do porozumienia z partnerem z którym jesteśmy w związku, niekiedy bardzo często długim. Momentami można poczuć się jak u psychologa "na kozetce".
Problemy opisywane w tej książce niestety dotykają każdego. Spowodowane jest to niczym innym jak......

Wspaniała książka , ciekawie napisana i ucząca relacji nie tylko w związkach , ale wśród ludzi.Zwłaszcza między kobietą a mężczyzną.

Jorge Bucay jest czterdziestoośmioletnim lekarzem medycyny. Jego specjalizacją są choroby psychiczne. Jest również psychoterapeutą Gestalt. Mieszka w Argentynie, ale swoje seminaria, konferencje i wykłady prowadzi zarówno w Ameryce jak i Europie. Pisze artykuły, książki, uczestniczy w audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych o tematyce dotyczącej jego...

• Psychologia
  • Chcę w prezencie