Pytania niekontrolowane czyli czego nie wiecie o kabarecie

Okładka książki Pytania niekontrolowane czyli czego nie wiecie o kabarecie Agnieszka Kozłowska
Okładka książki Pytania niekontrolowane czyli czego nie wiecie o kabarecie
Agnieszka Kozłowska Wydawnictwo: AR Test rozrywka
rozrywka
AR Test
2012-01-01
2012-01-01
kabaret wywiad rozrywka artyści aktorzy

Po tę książkę sięgnęłam ze względu na to, że jestem fanką kabaretu. Nie ukrywam, że chętnie czytam wywiady z osobami związanymi z kabaretem.

Okładka
Okładka jest prosta w odbiorze. Na zdjęciach widzimy osoby, które wypowiadają się w książce.

Spis treści
Spis treści znajduje się na początku książki. Osobiście lubię kiedy jest on umieszczony z przodu, bo wtedy wiem z czym będę miała do czynienia w środku.

Ilość stron
Książka liczy 120 stron. Jest to bardzo, bardzo mało. Liczyłam zdecydowanie na dużo dużo więcej. Więcej pytań, więcej treści. Niestety tego nie dostałam.

Rozdziały
Książka posiada 15 rozdziałów. Ich liczba wynika z ilości osób, z którymi przeprowadzono wywiad.

Długość czytania
Przeczytanie tej książki zajęło mi 2 godziny. Można to było zrobić szybciej, gdyby treść zawarta w książce momentami nie była nudna.

-,,Nie wszystko jest na sprzedaż'',
-..Przyjaźni nie należy szukać na siłę''.

Moja opinia + ocena
Moim zdaniem wydanie tej książki trochę minęło się z celem. Tak naprawdę, przeczytawszy ją nie dowiedziałam się niczego konkretnego. Wydaje mi się, że do danej osoby, nie trafiły właściwe pytania. Czasami miałam wrażenie, że autorka za mocno wchodzi w życie prywatne danego rozmówcy, a innym razem przepuszcza szansę, na zadanie pytania osobie, od której można by się dowiedzieć dużo więcej. Nie liczyłam na wywiad rzekę, ale uważam, że ilość nie równa się jakości. Można było zaprosić mniej osób i poświęcić im więcej czasu. A tak wydaje mi się potraktowano wszystko ogólnikowo. Ode mnie 4/10.

Komu polecam?
Nie polecam tej książki nikomu, zwłaszcza fanom kabaretu. Szkoda czasu i pieniędzy.

Okładka

Spis treści

Książka fajnie poprowadzona. Mi właśnie podobała się ze względu na wywiady, które nie są rozciągnięte, ale dające odczuć, że ludzie występujący w kabarecie są niesamowici, inteligentni, wykształceni, pełni humoru. Super, że możemy poznać niektórych z nich. Oglądałam ostatnio program w którym również mogliśmy poznać ludzi kabaretu i odpowiadali na pytania i potwierdza się, że to naprawdę inteligentni ludzie z pasjami. I choć ciągle są w rozjazdach to każdy z udzielających wywiadu powtarza jak ważna jest dla nich rodzina. Powinnam też znać z tej książki Pana Włodka Sikorę, ale przyznaję szczerze nie znam tylko go. I muszę to koniecznie nadrobić. Książka super wydana. Podoba mi się, że są czarne obramowania i ogólna kolorystyka utrzymuje się w kolorze czarnym. Polecam !!!

Książkę przeczytałam z ciekawością chociaż muszę przyznać, że kojarzy mi się ona bardziej z taśmą produkcyjną do wywiadów poprzez ganianie od jednego człowieka do drugiego między występami na festiwalu kabaretowym niż próbą rzeczywistego dostrzeżenia i zrozumienia człowieka, z którym ten wywiad jest prowadzony. Moim zdaniem temat, którego pozycja dotyczy, czyli wywiadów z artystami kabaretowymi byłyby dużo ciekawszy jako seria wywiadów-rzek z każdym z tych ludzi co dałoby zarówno możliwość szerszego opracowania tematu jak i pełniejszego wejścia w świat rozmówcy. Dzięki tej książce wiem natomiast, iż już nigdy nie sięgnę po podobną pozycję.

Całkiem udany zbiorek kilkunastu mini-wywiadów z prawdziwymi tuzami polskiego kabaretu współczesnego :) Niektóre wywiady ewidentnie ciekawsze i lepsze od pozostałych. Momentami irytujące pytania autorek - ale cóż, nawet najlepszym dziennikarzom zdarzają się wpadki ;) Wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących nie tylko kondycji polskiego kabaretu, ale także poczucia humoru i codzienności :)

• P: Kabaret i teatr zza kulis
  • Nie posiadam
  • TEMAT: Biografie, znani ludzie
  • 2017
  • Nie polecam

Dodaj cytat z książki Pytania niekontrolowane czyli czego nie wiecie o kabarecie