Imiona-Ojca

Jacques Lacan Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Des Noms-du-Père
Tomasz Gajda, Janusz Kotara, Barbara Kowalów, Agnieszka Kurek
Wydawnictwo Naukowe PWN
Jacques Lacan ojciec
Des Noms-du-Père
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tomasz Gajda, Janusz Kotara, Barbara Kowalów, Agnieszka Kurek
Jacques Lacan ojciec

Bardzo podoba mi się pierwszy esej o Realnym, Wyobrażonym i Symbolicznym. Szkoda, że jest dość krótki i przy jego czytaniu będziecie chcieli wiedzieć więcej. Zainteresowanych odsyłam do książki D'Allevy Metody i teorie historii sztuki. W niej znajduje się pełne wyjaśnienie tytułowych pojęć w rozdziale o psychoanalizie w historii sztuki. W książce Lacana są one dość nie jasne.

Na półkach: , , , ,

Niestety, bez dobrej znajomości Freuda - ani rusz. Musiałem poprosić o szybkie komplety, żeby zrozumieć niektóre fragmenty. Inne pozostały niezrozumiałe. To jednak, co udało mi się przetworzyć, niebywale wpływa na pojęcie rzeczywistości.

PS. Bez Hegla też ani rusz.
PS2. Pismo Święte i hebrajski też się przydadzą.

• Filozofia
  • Muszę przeczytać