Myśląca dłoń

The Thinking Hand
Fundacja Instytut Architektury
2015-01-01
2015-01-01
architektura teoria architektury filozofia literatura fińska

Książka pięknie wydana, ciekawa, skłaniająca do zadumy. Jednak po przeczytaniu wcześniejszej, "Oczy skóry", nie znajdziemy tutaj niczego nowego, nowatorskiego.

Jedna z najważniejszych książek o sztuce jakie do tej pory przeczytałam :)

Jedna z najważniejszych książek o sztuce jakie do tej pory przeczytałam :)

Dużo milsza pozycja niż Oczy skóry - jednak podobna
dużo słów, mało treści = architektura to poezja

Książka obowiązkowa do przeczytania, aby zrozumieć rolę zmysłów w odczuwaniu architekty i przestrzeni. Bardzo cenna lekcja i pouczająca

Dużo milsza pozycja niż Oczy skóry - jednak podobna
dużo słów, mało treści = architektura to poezja