Bunt mas i inne pisma socjologiczne

Na książkę składają się cztery eseje.

"Bunt mas" - autor definiuje termin "masa" i opisuje przejawy jej (masy) siły. Ze swojej strony dodam (Gasset może by się pod tym nie podpisał), że owa masa zagina - na podobieństwo prawa fizyki relatywnej - czasoprzestrzeń świata wewnętrznego jednostki; wytrąca ją z naturalnego intelektualnego tempa, spowalniając "lepszych"...

• Dyplom
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Przerwane/Przeczytane fragmenty
  • Sztuka
  • Filozofia i nauki społeczne
  • Nauka i publicystyka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bunt mas i inne pisma socjologiczne