Kapitalizm Zombi. Globalny kryzys i aktualność myśli Marksa

Chris Harman Wydawnictwo: Muza Seria: Spectrum nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Zombie Capitalism
Hanna Jankowska
Muza
kapitalizm marksizm lewica kryzys
Zombie Capitalism
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Hanna Jankowska
Spectrum
kapitalizm marksizm lewica kryzys

Nie nie nie i nie... nic nie rozumiem, nic nie ogarniam. Nie będę się dalej męczyć z lekturą, bo to bez sensu.

Bardzo dobra analiza systemu kapitalistycznego, napisana przysepnym językiem. Aktualna analiza, zwłaszcza po kryzysie 2008.

Pseudonaukowe brednie o "neoliberalizmie" i ewidentny brak zrozumienia austriackiej teorii cyklów koniunkturalnych.

Dużo liczb, wyliczeń, wykresów, teorii ekonomicznych, trudnych słów (ale jest słownik) i spora rozpiętość tematów. Napisane zaś w taki sposób, że nawet laik taki, jak ja, jest w stanie, przy odrobinie dobrej woli, zrozumieć o co chodziło autorowi.

Mamy tu "Kapitał" w pigułce oraz przełożenie marksizmu na dzisiejsze czasy. Dużo więcej się wyjaśnia gdy używa się...

• Ekonomia i gospodarka
  • Psychologia