Harmonie ekonomiczne

Okładka książki Harmonie ekonomiczne
Frédéric Bastiat Wydawnictwo: Instytut Ludwiga von Misesa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Harmonies Économiques
Instytut Ludwiga von Misesa
2006-01-01
2006-01-01
Ewelina Ahrens

Ciekawa praca Frederica Bastiata. Autor wykazuje w niej, że interesy ludzi na wolnym rynku są harmonijne, a nie antagonistyczne jak to twierdzą socjaliści. Jest to klasyka ekonomii. Warto zwrócić uwagę na to, że Bastiat jest prekursorem Austriackiej Szkoły Ekonomii. Gdy dla Ludwiga von Misesa najważniejsze w gospodarce było ludzkie działanie, dla Bastiata najważniejsza była usługa świadczona drugiej osobie i znoszącej jakiś trud. Tak właściwie jest to prawie to samo. Polecam przeczytać to każdemu. Ponadto, książka jest udostępniona za darmo na stronie :

Frédéric Bastiat Harmonie ekonomiczne Zobacz więcej