Longin. Tu byłem

Marcin Prokop Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Longin (tom 2) literatura dziecięca
Znak emotikon
literatura polska
Longin (tom 2)
literatura dziecięca
literatura polska

Humorek na poziomie, miła, przyjemna, polecam.

Bardzo zabawna i przystępnie napisana. Kupiłam dla swojego chrześniaka na urodziny, ale musiałam najpierw sama przeczytać. Miło powspominać lata 80. i przyjemnie wrócić do nich oczami chłopaka z podstawówki :) Uśmiałam się w niektórych momentach, polecam na rozluźnienie, taka lektura z przymrużeniem oka ;)

Świetna książka dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej. Czasami trudna terminologia i teksty. Napisana lekko i zabawnie wciąga na całego.

Ta książka jest nie tyle ciekawa co zabawna i wciągająca. Można ją czytać nawet kilkadziesiąt razy a nadal nie traci swojego uroku!

Przywołuje czas dzieciństwa, humorystyczna, lekka i przyjemna :) przez wiek Longina (13 lat) czułam się jak dziecko ;)

Podróże Longina

Ech, Longin to miał klawe dzieciństwo - wyjazd do Francji, kolonijne miłości itp. Nic tylko pozazdrościć.

"Longin. Tu byłem" to kontynuacja "Jego Wysokość Longin", czyli opowieści Marcina Prokopa o tym jak dorastał w czasie PRL-u. Tym razem poznajemy historie jego letnich wojaży.
Longin nie był spokojnym dzieckiem - każda z jego opowieści powodowała u mnie...

Przezabawne. Zdziwiło mnie na przykład jego reakcja na niemieckiej stacji benzynowej, ale cóż tak wyglądał PRL. Świetne na wakacje. (Wiem co mówię).

Mamy taką niepisaną tradycję w naszym domu, że generalnie jak chwytają nas choroby, lub po prostu gorsze, chandrowate babskie chwile sięgamy po książki z cyklu literatury dziecięco - młodzieżowej, które czytamy sobie nawzajem na głos. Te książki były rewelacyjną propozycją na te okazje. Cudowne, przezabawne, barwne opowieści o dorastaniu w PRL-u. Ja czytałam je z łezką w...

Druga część tylko nieco słabsza od pierwszej, ale równie zabawna. Świetnie się czyta francuskie przygody Longina w Paryżu, na koloniach, z Bracholem. Pan Prokop powinien zajmować się pisaniem książek zawodowo i koniecznie masowo, polecam!

Na półkach: , , , ,

Druga część przygód małego Marcina Prokopa w czasach PRL-u tym razem związana jest z wakacjami i podróżami. Bohater w swoim stylu przedstawia rodzinny wyjazd do Paryża, wypad na Mazury wraz z babcią i stryjem oraz wojskowe kolonie nad morzem pełne musztry z przymrużeniem oka, i przygód typowych dla nastolatków w tamtych czasach. Prokop pisze w sposób lekki, przyjemny, z...

• Chcę w prezencie
  • 2018