Tylko we Lwowie

Agencja Omnipress
1990-01-01
1990-01-01
838502834X

Piękny bajzel w tej narracji! Piękny język oraz szczerość Autora. Szczerość, za którą czasem przeprasza. Niepotrzebnie Pan przeprasza!

"Tylko we Lwowie" to książka bardzo trudna w odbiorze. Jedna z tych, którym poświęcić trzeba całą uwagę, czytać w ciszy i pełnym skupieniu. Chaotyczna, z wieloma dygresjami, za które sam Autor już zaczyna w pewnym momencie przepraszać. Ale cóż zrobić kiedy materia właśnie taka jest? Lwów - miasto tygiel. Z tym, że nie jest to książka o samym mieście. To książka o lwowiakach, próba opisania lwowskiego ducha. I zapewne dlatego wzruszenia i zaduma przeplatają się tutaj ze szczerym śmiechem.
Ogromny szacunek należy się Autorowi za to, że mając "na karku" doświadczenia zza koła polarnego, dotrzymuje jednak obietnicy danej swemu umierającemu Ojcu. Jakiej obietnicy? I jak jej dotrzymuje? Zainteresowanych odsyłam do lektury. Trudnej, ale wartej uwagi.

• Audio
  • Audiobooki
  • Kresy
  • Alina
  • Z polecenia
  • Mój księgozbiór
  • Biografie, wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, listy, rozmowy

Dodaj cytat z książki Tylko we Lwowie