Elza z afrykańskiego buszu

1996-01-01
83-7079-608-7
J ozef Giebułtowicz
lew Afryka Kenia busz safari kłusownictwo

Joy Adamson nie ma talentu pisarskiego. Książka jest po prostu nudna. W bardzo wielu miejscach powtarzalna. Po jakimś czasie ma się dość ciągle powtarzających się opisów jak: odwiedzili Elzę, dali jej jeść, trochę z nią pobyli, odjechali i po jakimś czasie znowu ją odwiedzić i znowu to samo. Bardzo mało opisów na temat relacji jaka się wytworzyła pomiędzy Adamsonami a Elzą....

Najpierw był film o Elzie, potem wypożyczyłem książkę. I film i książka to było chyba moje pierwsze zetknięcie z ludźmi, którzy tak pokochali zwierzęta, że poświęcają im życie. Byłem zachwycony zarówno Elzą jak i rodziną Adamson. Dla wszystkich!!!

Ksiazka przepiekna, aczkolwiek znana mi pod tytulem"Elsa z afkykanskiego buszu". Co tlumacz, to inny..

Na półkach: , , , ,

Niesamowita opowieść o przyjaźni lwicy z człowiekiem. Joy Adamson, opisuje losy dzikiej kotki Elzy, wychowującej się wśród ludzi. Widać tutaj przekrój życia od znalezienia lwiątka, wychowanie go, przyzwyczajania go do życia na wolności, aż po perypetie dzieci lwicy. Autorka w bardzo ciepły sposób przedstawia Elzę niemal jak człowieka, a więc niemal członka rodziny. Książka...

Dyskusje

• Afryka
  • Literatura obca
  • Naokoło Świata
  • Zwierzopowieści
  • Przyjemna i lekka
  • 2014

Dodaj cytat z książki Elza z afrykańskiego buszu