Linia serca

2012-07-23
2012-07-23
Joanna Dziubińska
miłość zaczytaj się

"Linia serca" to przyjemna i lekka lektura ale jej największym atutem jest humor. Autorka bardzo dobrze wykreowała główną postać jednak fabuła pozostawia lekki niedosyt.

czytało się lekko, jednak nie jest to książka która zachwyca i którą chce się czytać w kółko, tak na jeden raz.

Książka opowiada o kobiecie, która aby odzyskać mężczyznę jest w stanie zrobić wszystko - nawet zostać jasnowidzem. Ale czy na pewno stara się o właściwego faceta i czy o miłość należy aż tak walczyć?

Lekka i wciągająca książka, która za każdym razem gdy po nią sięgałam poprawiała mi humor i sprawiała, że buzia sama się śmiała :) Prosta fabuła i ciekawy pomysł sprawiły, że książkę czyta się w zastraszającym tempie i to z ogromną przyjemnością.

Polecam każdemu, komu potrzebna jest chwila wytchnienia i relaksu :)

Uśmiałam się przy tej książce niektóre momenty są wprost rozbrajajcie.

Uśmiałam się przy tej książce niektóre momenty są wprost rozbrajajcie.

Książka taka sobie o dziewczynie , która była z chłopakiem długo . Rozstali się i nie umiała sobie z tym poradzić . Poznaje Nica , który jej pomaga odzyskać ukochanego , a sam się w niej zakochuje . Sophia doznaje olśnienia , że to nie ten co go kochała chce być tylko ten co spierał ją i przy którym lepiej się czuła .

To pełna humoru opowieść o odkrywaniu samego siebie, własnych pragnień i miłości. Pojawia się też wątek jasnowidzenia, z którym chyba jeszcze w książkach się nie spotkałam, dlatego ten pomysł tym bardziej wydał mi się świeży i wciągający. To nie jest tylko zwykły romans. Tak też na początku myślałam, ale jakże się pomyliłam! Powieść ma swoją drugą głębię. Książka bowiem pokazuje, że czasem warto zawalczyć o to, co kochamy, a czasem po prostu trzeba sobie odpuścić, pogodzić się z przegraną i iść dalej, pozostawiając przeszłość za sobą.

Recenzja znajduje się także na moim blogu: www.maagia-ksiazek.blogspot.com

Sophie i Doug są razem od sześciu lat. Pewnego dnia mężczyzna oznajmia jej, że powinni wejść na kolejny etap. Podekscytowana dziewczyna ma nadzieję, że Doug się jej oświadczy, a on miał na myśli rozstanie.
Jedyne, czego Sophie teraz pragnie, to odzyskać swojego chłopaka.
Czy jest w tym coś dziwnego?
Owszem, jest... Mianowicie, Sophie udaje jasnowidza, aby pozbyć się obecnej dziewczyny Douga. Robi to także dla swojego przyjaciela - Nicka, aby pomóc mu w pewnej naukowej misji.

Czy Sophie odzyska Douga?
I czy bez szklanej kuli będzie potrafiła powiedzieć, kto tak naprawdę zasłużył na jej miłość?

"Nie spodziewałam się tego. Żałosne, prawda? Byliśmy razem przez sześć lat. Kiedy Doug mówił o "następnym etapie", sądziłam, że chodzi mu o zaręczyny. On miał na myśli wyprowadzkę".

Nie miałam w planach przeczytania tej książki. "Wyrosłam" już z ckliwych romansideł. Jednak tę książkę dostałam od sąsiadki po zakończeniu roku szkolnego i los sprawił, że po nią sięgnęłam. Miałam jakiś wybór? Ale szczerze mówiąc, nie żałuję.
Powieść nie okazała się zwyczajnym romansem, ale także powieścią ukazującą problemy życiowe, czyli po prostu obyczajówką. A ja obyczajówki lubię.

Sophie jest tak zdesperowana po odejściu chłopaka, że ucieka się do przeróżnych sposobów, aby go odzyskać. Początkowo jest to tylko przestawianie jego samochodu w niedozwolone do parkowania miejsca, zakradanie się do pralni i podkradanie jego pojedynczych skarpetek. Dziewczyna poczynając te działania, ma nadzieję, że Doug zauważy, jak ciężko mu się bez niej żyje i w końcu do niej wróci. Jednak zadanie nie jest takie łatwe, bo na horyzoncie pojawia się nowa dziewczyna Douga - Melanie. Cycata panienka zapatrzona tylko w siebie. Jednak kiedy Sophie dowiaduje się, że Melanie regularnie odwiedza jasnowidzów, wpada na pomysł, aby poudawać jednego z nich i przepowiedzieć jej, że związek z Dougiem to porażka i że powinna go zostawić.
W dziwnych okolicznościach Sophie poznaje także Nicka - przystojnego naukowca, który należy do stowarzyszenia przeciw zjawiskom parapsychologicznym. Chłopak udowadnia światu, że jasnowidzenie to ściema i że wszystko da się wyjaśnić patrząc z naukowego punktu widzenia.
Razem wpadają na pewien pomysł i Sophie postanawia poudawać jasnowidza jeszcze przez jakiś czas, aby pomóc przyjacielowi w pewnym projekcie naukowym, dotyczącym tego właśnie zajęcia.
Zdeterminowana Sophie nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie może ponieść, gdy ktoś odkryje jej oszustwo. Czy uda jej się okłamać wszystkich i odzyskać swoją miłość?

Czasem zachowanie i desperacja głównej bohaterki potwornie mnie denerwowały. Miałam ochotę krzyknąć "Ogarnij się, Sophie!", bo jej poczynania przerastały wszelkie możliwości. Jednak spodobało mi się, że nie poddawała się tak łatwo bez walki, a w niektórych przypadkach jest to postawa godna podziwu.

Książka ukazuje, jak bardzo człowiek potrafi być zdeterminowany miłością. Do jakich czynów ludzie potrafią się posunąć, aby zdobyć to, czego pragną. W tym przypadku jest to osoba, którą się kocha.
Powieść uczy, że czasem warto walczyć o to, co kochamy, lub czasem po prostu trzeba odpuścić, pogodzić się z przegraną i iść naprzód, pozostawiając przeszłość za sobą.
Książka bardzo mi się spodobała i serdecznie ją polecam! :)

Recenzja znajduje się także na moim blogu: www.maagia-ksiazek.blogspot.com

Jedyne, czego Sophie teraz pragnie, to odzyskać swojego chłopaka.
Czy jest w tym coś...

Książka niby mała i niepozorna, a jednak jaka zabawna!

Główna bohaterka też pełna sprzeczności, bo z jednaj strony taka cicha woda, kobieta niczym się nie wyróżniająca z tłumu, a z drugiej tajemnicza i żądna uwagi. Na dodatek przezabawna. Polubiłam Sophie, choć nie powiem, żebym była fanką jej eks... ;)

Śledzenie perypetii bohaterki wprawiło mnie w pozytywny nastrój i niejednokrotnie doprowadzało do śmiechu. Właśnie za to uwielbiam tego typu książki: bohaterowie, którzy dają się lubić, szybka akcja i odpowiednia dawka humoru.

Polecam:)

Książka niby mała i niepozorna, a jednak jaka zabawna!

Śledzenie perypetii bohaterki wprawiło mnie w pozytywny nastrój i...

nie skonczylam

nie skonczylam

Ksiażka nie należy do najgorszych, ale mnie nie za bardzo przypadła do gustu.

Ksiażka nie należy do najgorszych, ale mnie nie za bardzo przypadła do gustu.

• 2016

Eileen Cook Linia serca Zobacz więcej