Potęga marzeń

Francine Rivers Wydawnictwo: Szaron Cykl: Dziedzictwo Marty (tom 2) literatura piękna
Her Daughter's Dream
Grażyna Kożusznik
Szaron
Her Daughter's Dream
Dziedzictwo Marty (tom 2)
literatura piękna
Grażyna Kożusznik

Nie zawsze relacje z bliskimi są idealne. Marzeniem każdej dziewczynki jest mama-przyjaciółka. Czasem jednak takie połączenie jest nierealne. Często ma ono wpływ na dalsze życie i to nie tylko bezpośrednio związanych z nim osób...
"Potęga marzeń" to druga część Sagi "Dziedzictwo Marty". Zaczęłam czytać od środka, ale nie odczułam tego w żaden sposób. Historia zaczyna się w...

Autorka ma zdecydowanie ciekawy i wciągający styl pisania.
Zakończenie lekko mnie zaskoczyło, i myślę, że nie żałuję czasu spędzonego na lekturze :)

"Nigdy nie jesteś sama, Bóg jest z tobą. On zawsze idzie przed nami i otacza nas z każdej strony. Idzie z nami i mieszka w nas. Po prostu Go słuchaj."
"Boże obdarz mnie łagodnością, by zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagą, by zmieniać to, co mogę zmienić i mądrością, abym umiała je rozróżniać."

Drugi tom "Dziedzictwa Marty" i muszę powiedzieć, że mnie się podobał mimo, że miał kilka minusów. Minusem dla mnie była objętość, która mnie przeraziła, zwłaszcza, gdy autorka powielała wcześniej wykorzystane schematy. Minusem także było to, że zwłaszcza w drugiej części były opisy, które według mnie już nic do powieści nie wnosiły, ale się tam pojawiały.
Uwielbiam sagi...

Jest to drugi tom sagi Francine Rivers. Pierwszy to "Potęga nadziei" i recenzję tej książki można znaleźć na moim profilu.
Ja się zakochałam w całej sadze i jestem pod ogromnym wrażeniem. Autorka w znakomity sposób skonstruowała całą fabułę oraz wszystkich bohaterów. Wszyscy są nietuzinkowi, każdy inny ale każdy zarazem ciekawy.
Ogólnie saga przedstawia trudne relacje...

Bardzo serdecznie polecam!

Jednym słowem ....Super!

Zdecydowanie bardziej podobała mi się część pierwsza, choć i w tej nie zabrakło barwnych postaci, z którymi czytelnik może się identyfikować. Niektóre tematy poruszone w książce są bardzo trudne (np. wykorzystywanie w dzieciństwie), co sprawia, że książka nie jest lekka i przyjemna, a raczej dająca do myślenia. Dobrze, że wszystko oplecione jest cytatami z Biblii, to ratuje...

Super książka.

Po raz kolejny się przekonuje,po kolejnej książce tej autorki,że podążanie drogą wybrana przez Boga nic nie daje.Rzekoma siła,którą czerpie od Boga ( ? ) Hildemara rzutuje samymi konfliktami w rodzinie.Wzajemnym oskarżeniom i animozjom nie ma końca.Swoja drogę,swoje postepowanie możemy wybrać i zmienić sami.Bóg nie jest do tego potrzebny.

• Chcę w prezencie
  • Z biblioteki