Jednominutowy Menedżer spotyka małpę

Okładka książki Jednominutowy Menedżer spotyka małpę Ken Blanchard, Hal Burrows, William Oncken Jr.
Okładka książki Jednominutowy Menedżer spotyka małpę
2010-01-01
978-83-61732-70-9
Marcin Karbowski

Okładka książki Nowy Jednominutowy Menedżer Ken Blanchard, Johnson Spencer
Nowy Jednominu... Ken Blanchard, John...
Okładka książki Handlowanie to gra. Od namawiania i żebrania do zaspokojenia potrzeb klienta Jerzy Gut, Wojciech Haman
Handlowanie to... Jerzy Gut, Wojciech...
Okładka książki Dochodząc do TAK. Negocjowanie bez poddawania się Roger Fisher, Bruce Patton, William Ury
Dochodząc do T... Roger Fisher, Bruce...

Książka w dość prosty sposób pomaga w odseparowaniu spraw, które są ważniejsze lub mniej ważne, szczególnie jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Oczywiście każdy sam sobie ustala priorytety w tym temacie. Na pewno jest to nauka pewnej asertywności, nie robienia za kogoś różnych zadań tak aby ta osoba się sama nauczyła. Całkiem pomocne, szczególnie, że często pomija się tego typu problemy w zarządzaniu jak i ogólnie w relacjach z ludźmi. Polecam.

Książka zwraca uwagę na ważną kwestię delegowania zadań i robi to w sposób ciekawy i syntetyczny.

krótka, zwięzła lektura. pare istotnych kwestii wdrożyłam w swoje zycie dzięki niej :)

Krótko, zwięźle i w temacie - petarda. Książka dała mi całkiem inny pogląd na pracę managera.

Świetna książka o asertywności w pracy i życiu codziennym.

Świetna książka o asertywności w pracy i życiu codziennym.

Szybko, zwięźle i na temat delegowania zadań oraz sztuce ustalania priorytetów.

Szybko, zwięźle i na temat delegowania zadań oraz sztuce ustalania priorytetów.

Książka „Jednominutowy Menedżer spotyka małpę” to seria krótkich historii opisujących w prosty sposób ważne zagadnienia. Omówiony jest problem małp, czyli niechcianych zdań pałętających się po firmach. Te krótkie historie zawierają w sobie wiele wartościowych sentencji. Mogą pomóc nam inaczej spojrzeć na to, jak pracujemy z innymi i jakie zalety ma delegowanie kompetencji do innych osób. Delegowanie można traktować, jako upełnomocnienie. Chodzi o to, aby pozwolić ludziom pracować.
Małpa uzupełnia moją kolekcję problemów, czyli dołącza do słonia, zdechłych ryb, trawy malowanej na zielono… Zachęcam do przeczytania tej książki!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo dobra, krótka książka. Jako menedżer zespołu otrzymałam garść solidnych rad, co robić i dlaczego nie można bać się przerzucania małpy ;)

Ulubiona w serii jednominutowego menedżera. To chyba dlatego, że jak ktoś bierze za dużo na siebie, to ta pozycja jest obowiązkowa. Zasady karmienia i dbania o małpy mogą uratować wiele karier na zakręcie.

Niby o rzeczach oczywistych ale czasem należy coś pokazać palcem żeby uzmysłowić komuś gdzie jest problem z nim, nie z jego pracą ale ze spychologią, która jest problemem w każdej pracy. Mogłoby być nawet krótsze.

• Biznes
  • Rozwój