Jednominutowy Menedżer spotyka małpę

The One Minute Manager Meets the Monkey
biznes, finanse
978-83-61732-70-9
Marcin Karbowski

Ulubiona w serii jednominutowego menedżera. To chyba dlatego, że jak ktoś bierze za dużo na siebie, to ta pozycja jest obowiązkowa. Zasady karmienia i dbania o małpy mogą uratować wiele karier na zakręcie.

Niby o rzeczach oczywistych ale czasem należy coś pokazać palcem żeby uzmysłowić komuś gdzie jest problem z nim, nie z jego pracą ale ze spychologią, która jest problemem w każdej pracy. Mogłoby być nawet krótsze.

Świetna książka.

Tym razem tylko kilka gwiazdek, gdyż książka raczej nie porwała mnie tak jak pierwsza z tej serii. A może dlatego, że autor opisuje coś oczywistego w kwestii zarządzania a cześć ludzi nie wie co oznaczy być kierownikiem/menedżerem

Świetna książka, pozycja obowiązkowa dla każdego, krótka ale treściwa

Zmieniła moje postrzeganie siebie i pracy którą wykonuję - polecam wszystkim mającym trudność z ASERTYWNOŚCIĄ:)

"Nie zajmuj się cudzymi problemami. To nie twój cyrk i nie twoje małpy! Zyskaj na czasie, ustalając priorytety."

Książkę poleciła mi koleżanka z pracy. Rewelacyjna książka, którą przeczyłam w jeden wieczór. Uczy nie brać cudzych problemów na swoje barki.
Godna polecenia dla każdego. Przydatna w codziennym życiu.

Bardzo dobra książka. Zawiera porady jak nie przyjmować cudzych zadań na siebie, jak wygospodarować więcej czasu, przez to wychodzić o normalnej porze z pracy i jakie zadania powinny być priorytetami w naszej codziennej pracy. Książka nie jest przeznaczona jedynie dla menedżerów. Jest również dla osób, którzy na co dzień mają do czynienia z dużą ilością osób, a każda z tych...

Przeczytałem w jeden wieczór, pokazuje jak "pozbyć się" nie swoich problemów (małp), na pewno warta przeczytania przez każdego kto kimkolwiek zarządza.

Z przymrużeniem oka jak nie dać sobie wejść na głowę w pracy.

• 2018
  • Rozwój osobisty