Interesa familijne

literatura piękna
1993-01-01
starzec szambelan krewniacy rodzina majątek fortuna testament

Na półkach: , , , ,

Józef Ignacy Kraszewski był płodnym pisarzem, doskonale bawił się gdy tworzył dla nas tę ciekawą historię, która pewnie oparta jest na obserwacjach, innych podobnych sytuacji. Trafić na audiobooka "Interesa familijne" i przenieść się dość zgrabnie w XIX wiek i historię pewnej rodziny, która toczy "grę o spadek". Zacny i bardzo bogaty krewny Stanisław Zawilski, w mocno...

Przyjemna lektura na leniwe dni. Historia rodziny postanawiającej zawalczyć o schedę po bogatym i wrednym stryju. A że gra jest o dużą stawkę, to i metody będą niekonwencjonalne.
Kraszewski sam nieraz przyznaje, że za chwilę zacznie czytelnika przynudzać, no ale musi przedstawić dokładnie to i to i to, ale za cenę miłej opowieści można mu to wybaczyć.

Przyjemnie się czyta. Świetnie nakreślone postacie, barwne, żywe i namacalne. XIX wieczny język sprawie dodatkową frajdę, jakąś odmianę od codzienności. Trochę rozciągnięta ta historia, ale zabawa naprawdę przednia.

• Obyczajowe
  • Domowa biblioteczka
  • Sprzedam/wymienię
  • Chcę przeczytać - mam
  • Obyczajowe
  • Ostrow
  • *Józef I. Kraszewski
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Interesa familijne