rozwińzwiń

Przygody człowieka myślącego

Okładka książki Przygody człowieka myślącego Maria Dąbrowska
Okładka książki Przygody człowieka myślącego
Maria Dąbrowska Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
806 str. 13 godz. 26 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1987-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1972-06-06
Liczba stron:
806
Czas czytania
13 godz. 26 min.
Język:
polski
ISBN:
8307013496
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Listy. Tom 3. 1945-1951 Maria Dąbrowska, Stanisław Stempowski
Ocena 0,0
Listy. Tom 3. ... Maria Dąbrowska, St...
Okładka książki Listy. Tom 2. 1931-1944 Maria Dąbrowska, Stanisław Stempowski
Ocena 7,3
Listy. Tom 2. ... Maria Dąbrowska, St...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
45 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
324
238

Na półkach: ,

„PRZYGODY CZŁOWIEKA MYŚLĄCEGO” - MARII DĄBROWSKIEJ trafiły w moje ręce całkiem przypadkowo i był to tom 1
Kiedy zacząłem czytać i będąc już w połowie pierwszego tomu , postanowiłem nabyć całość z drugiej ręki.
Udało się zakupić na OLIX w bardzo dobrym stanie pełnie wydanie z wydawnictwa CZYTELNIK Warszawa 1972 r

Powieść ta miała być uzupełnieniem wybitnego działa M.Dąbrowskiej NOCY I DNI Sama autorka pisała ją ponad 20 lat i niebyła do końca zadowolona z niej. Mówiła że tytuł jest przypadkowy, że książkę tę chciała skrócić, żeby nabrała bardziej zwartej fabuły.

W powieści śledzimy dzieje dwóch rodzin Tomyskich i Wochelskich od pierwszej wojny światowej po odzyskanie niepodległości i wojny polsko -rosyjskiej, oraz drugiej wojny światowej i powstanie warszawskie.

Czy warto przeczytać ? mnie osobiście bardzo się podobała i uważam że warto zapoznać się tym dziełem, chociaż nie jest ono dla każdego.

„PRZYGODY CZŁOWIEKA MYŚLĄCEGO” - MARII DĄBROWSKIEJ trafiły w moje ręce całkiem przypadkowo i był to tom 1
Kiedy zacząłem czytać i będąc już w połowie pierwszego tomu , postanowiłem nabyć całość z drugiej ręki.
Udało się zakupić na OLIX w bardzo dobrym stanie pełnie wydanie z wydawnictwa CZYTELNIK Warszawa 1972 r

Powieść ta miała być uzupełnieniem wybitnego działa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
327
47

Na półkach: ,

Do przeczytania tej książki będzie potrzebnych kilka długich wieczorów. Ale nie pożałujecie. Jeśli ktoś szuka wciągającej lektury opisującej losy kilku pokoleń Polaków w okresie burzliwej historii kraju - to ją znalazł. Jeśli ktoś przy okazji chce poznać te burzliwe losy - to znajdzie lekturę będącą początkiem dalszych poszukiwań (mi na długo w pamięci zapadły historie z Powstania Warszawskiego o młodych Bohaterach).

Na zakończenie cytat tak bardzo aktualny także dzisiaj:
"Bieda z tą Polską - albo w niewoli, a wtedy nic złego o narodzie, pokrzepiaj tylko i dodawaj otuchy, albo wyzwolona, to znów nic nie mów, tylko się ciesz; bo wyzwolona; rąbniesz w rząd, wnet spytają Cię rzewnie, jak mnie pytano w czasie wodzenia na pokuszenie: "Czy tylko to dostrzegliście w państwie z tylu grobów powstałym?" Zaczepić naród z prawej strony - krzyk się wzbija: "To woda na młyny obcych agentur"; zaczepisz z lewej, toś już "pachołkiem burżuazji", rusz do środka: "nie kalać własnego gniazda". Tabu, tabu, tabu..."

Do przeczytania tej książki będzie potrzebnych kilka długich wieczorów. Ale nie pożałujecie. Jeśli ktoś szuka wciągającej lektury opisującej losy kilku pokoleń Polaków w okresie burzliwej historii kraju - to ją znalazł. Jeśli ktoś przy okazji chce poznać te burzliwe losy - to znajdzie lekturę będącą początkiem dalszych poszukiwań (mi na długo w pamięci zapadły historie z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
209
153

Na półkach:

Nie czytam, a słucham, zaś czyta Halina Łabonarska, pięknie czyta. bardzo zacna książka.

Nie czytam, a słucham, zaś czyta Halina Łabonarska, pięknie czyta. bardzo zacna książka.

Pokaż mimo to

avatar
2071
911

Na półkach:

"Noce i dnie" kończą się scenami powszechnej wędrówki ludów wywołanej przez I wojnę światową. "Przygody człowieka myślącego" tuż przed I wojną światową się rozpoczynają, by urwać się dosyć nieoczekiwanie scenami opuszczania Warszawy przez jej mieszkańców po upadku Powstania Warszawskiego. Ta sama szeroka epicka narracja, dbałość o szczegóły w opisach codziennego życia, dyskusje, w których moralność, poczucie przyzwoitości jest tematem numer jeden. Ja to lubię. Subtelnie zarysowane postacie, sympatia w opisywaniu ich charakterów i losów nadaje powieści niezwykłej wartości. Dąbrowska leczy egocentryzm, chorobę, na którą zapada bardzo wielu z nas. Przyglądając się jej bohaterom - niejednoznacznym, ale takim, w których "coś jest", zdajemy sobie sprawę, ze wśród ludzi otaczających nas także wielu nosi w sobie to "coś".
Zawsze też z zainteresowaniem obserwuję, jak sobie pisarze żyjący i publikujący w PRL,radzili z drażliwymi politycznie tematami. Oczywiście, ze dziś można mieć wiele zastrzeżeń, ale książka była przecież pisana w latach stalinizmu i czasach Gomółki, a publikowana w 1970 roku. Jak na te daty, to jest nieźle.

"Noce i dnie" kończą się scenami powszechnej wędrówki ludów wywołanej przez I wojnę światową. "Przygody człowieka myślącego" tuż przed I wojną światową się rozpoczynają, by urwać się dosyć nieoczekiwanie scenami opuszczania Warszawy przez jej mieszkańców po upadku Powstania Warszawskiego. Ta sama szeroka epicka narracja, dbałość o szczegóły w opisach codziennego życia,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    87
  • Przeczytane
    60
  • Posiadam
    43
  • Teraz czytam
    4
  • Obyczajowe
    2
  • Polska
    2
  • Na sprzedaż
    2
  • Współczesna
    1
  • W biblioteczce
    1
  • Obyczajowe
    1

Cytaty

Więcej
Maria Dąbrowska Przygody człowieka myślącego Zobacz więcej
Maria Dąbrowska Przygody człowieka myślącego Zobacz więcej
Maria Dąbrowska Przygody człowieka myślącego Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także