Drzewa. Przewodnik Collinsa

Okładka książki Drzewa. Przewodnik Collinsa
Owen JohnsonDavid More Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Przewodnik Collinsa flora i fauna
flora i fauna
2011-01-01
Iwona Kołodziejska-Degórska, Dorota Panufnik-Mędrzycka, Stefan Tarasiuk
collins przewodnik drzewa

więcej Więcej

Świetna książka, bogato ilustrowana, z mnóstwem ciekawostek i porównań między gatunkami i odmianami. Można czytać w domu lub wziąć pod pachę na spacer w parku lub lesie. Wspólna lektura z dziećmi z zacięciem przyrodniczym to bardzo dobra zabawa na wiele popołudni, a później też zdarza się do niej wracać. Książka przyda się też przy planowaniu przydomowego ogrodu. Polecam!

To jest cudowna pozycja, dla każdego miłośnika drzew i pięknie wydanych książek.

Bardzo dobre opracowanie do rozpoznawania drzew. Ilustracje kolorowe i bardzo dokładne. Przydatną rzeczą jest opis młodych i starszych pędów.

Wiosną się zaczyna! Nieznane mi rodzaje ptactwa zaznaczają obecność ćwierkając, a zieleń krzewów i drzew mieni się dziesiątkami odcieni. Lubię wtedy stanąć z kubkiem kawy na balkonie, ogarnąć i ten ćwierk i tą zieleń – cudownie. Chyba mało co tak pobudza do życia, napełnia dobrą energią, zmienia perspektywę na lepszą, jak ta pora roku.

A więc stoję na tym balkonie, a w...

Pozycja jest godna uwagi. Odkrywa przed nami świat który istnieje obok, a który bezwiednie pomijamy. Jak sam autor pisze - podglądanie drzew i ich różnorodności jest absorbującym, lecz niedocenianym hobby. Polecam dla tych którzy od przyrody oczekują czegoś więcej

• Chcę w prezencie
  • Botanika