Ptaki. Przewodnik Collinsa

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa
Lars Svensson Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Przewodnik Collinsa flora i fauna
flora i fauna
Przewodnik Collinsa
Collins Bird Guide
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2012-03-01
2012-03-01
Dariusz Graszka-Petrykowski
collins przewodnik ptaki

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
Ocena 9,3
Ptaki. Przewod... Killian Mullarney, ...
Okładka książki Birdsong Jonathan Elphick, Jan Pedersen, Lars Svensson
Ocena 7,0
Birdsong Jonathan Elphick, J...
Okładka książki Ptaki Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
Ocena 9,5
Ptaki Killian Mullarney, ...
Okładka książki Ptaki Europy - przewodnik fotograficzny Hakan Delin, Lars Svensson
Ocena 8,5
Ptaki Europy -... Hakan Delin, Lars S...

więcej Więcej

Ornitolog bez Collinsa to jak żołnierz bez karabinu! Must have

Nic dodać nic ująć. Najlepszy przewodnik terenowy dla wszystkich miłośników ptaków.

Dzięki tej książce można odkryć w sobie pasję. Wytrawni znawcy tematyki zapewne znajdą w niej mankamenty, ale dla początkujących a nawet średniozaawansowanych w temacie będzie moim zdaniem idealna.

Podstawa i must have każdego ptasiarza.

Dobra i przydatna, choć ma sporo wad. Poziom rysunków jest bardzo nierówny, niektóre są po prostu słabe. Brakuje też rysunków i opisów osobników młodych (juv) przy niektórych gatunkach.

Moim zdaniem najlepsza książka do oznaczania ptaków: perfekcyjne rysunki,dokładne opisy gatunków w różnych fazach rozwoju ,dane tyczące rozmieszczenia ,liczebności poszczególnych gatunków a także status zagrożenia wg."Księgi gatunków zagrożonych" Polecam wszystkim począwszy od amatora,skończywszy na profesjonaliście w dziedzinie ornitologii.

Świetne dzieło. Rysunki są przewspaniałe i z pomysłem umieszczone na stronie. Wszystkie skróty i inne niezrozumiałe rzeczy są opisane na pierwszych stronach książki. Zobrazowana jest tam budowa ptaka jak i poszczególne części ciała konkretnego gatunku. Wspaniale są sformułowane informacje o tych skrzydlatych istotkach latających po nieboskłonie. Myślę, że jest to naprawdę...

Najlepszy przewodnik do oznaczania ptaków, jaki znalazłam. Zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do rozpoznawania ptaków. Minusem tej książki jest dość mała czcionka.

Najpełniejszy przewodnik do rozpoznawania ptaków z tekstami i mapami Larsa Svenssona oraz kolorowymi ilustracjami.Prawdziwe kompendium wiedzy ornitologicznej.

Dla wszystkich ornitologów: i tych zawodowych i amatorów pozycja obowiązkowa!
Mam wydanie II zaktualizowane. Książka pięknie wydana, w twardej oprawie. Wewnątrz wspaniałe rysunki stworzone przez rysowników ptaków oddające istotne cechy rozpoznawcze poszczególnych gatunków europejskiej awifauny.
Przystępne opisy dotyczące wyglądu, zachowania, występowania i śpiewu. Mapki z...

• Chcę w prezencie
  • Ptaki