Ptaki. Przewodnik Collinsa

Okładka książki Ptaki. Przewodnik Collinsa
Killian MullarneyLars Svensson Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Przewodnik Collinsa nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Przewodnik Collinsa
2010-01-01
Dariusz Graszka-Petrykowski

Okładka książki Birdsong Jonathan Elphick, Jan Pedersen, Lars Svensson
Ocena 7,0
Birdsong Jonathan Elphick, J...
Okładka książki Ptaki Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
Ocena 9,5
Ptaki Killian Mullarney, ...

Pozytywów inni już napisali tyle, że nie mam nic do dodania.

WIELKIM (o ironio) negatywem jest rozmiar czcionki.
Jest maciupka. Nie mała. Właśnie maciupka - wielkości oka pustułki.
Nie rozumiem skąd ten pomysł, bo mimo małego formatu elegancki papier i twarda oprawa raczej nie zachęcają do noszenia tego ze sobą na bagna i do lasu. Zresztą i tak w lesie bez lupy byśmy nie doczytali :D

Osoby po czterdziestce powinny się zastanowić dwa razy czy to brać. Ja chyba do ceny zakupu będę musiał doliczyć okulary do czytania. Moje pierwsze.

Pozytywów inni już napisali tyle, że nie mam nic do dodania.

WIELKIM (o ironio) negatywem jest rozmiar czcionki.
Jest maciupka. Nie mała. Właśnie maciupka - wielkości oka pustułki.

najlepszy przewodnik ornitologiczny

najlepszy przewodnik ornitologiczny

Ornitolog bez Collinsa to jak żołnierz bez karabinu! Must have

Ornitolog bez Collinsa to jak żołnierz bez karabinu! Must have

Nic dodać nic ująć. Najlepszy przewodnik terenowy dla wszystkich miłośników ptaków.

Dzięki tej książce można odkryć w sobie pasję. Wytrawni znawcy tematyki zapewne znajdą w niej mankamenty, ale dla początkujących a nawet średniozaawansowanych w temacie będzie moim zdaniem idealna.

Podstawa i must have każdego ptasiarza.

Podstawa i must have każdego ptasiarza.

Dobra i przydatna, choć ma sporo wad. Poziom rysunków jest bardzo nierówny, niektóre są po prostu słabe. Brakuje też rysunków i opisów osobników młodych (juv) przy niektórych gatunkach.

Moim zdaniem najlepsza książka do oznaczania ptaków: perfekcyjne rysunki, dokładne opisy gatunków w różnych fazach rozwoju, dane tyczące rozmieszczenia, liczebności poszczególnych gatunków, a także status zagrożenia wg. „Księgi gatunków zagrożonych ". Osobiście jako ornitolog amator zakochany bez pamięci w naszych skrzydlatych braciach mniejszych „zciuchałem” swój egzemplarz niemiłosiernie, zwłaszcza w pierwszych latach po zakupieniu okazał się niezwykle pomocny, lecz nie w terenie- o tym raczej mowy nie ma, gdyż jest dość obszerny, zawiera mnóstwo informacji, dodatkowo czcionka bardzo mała, więc raczej lepiej korzystać z niego przy biurku z dobrym oświetleniem identyfikując ptaki ze zdjęć zrobionych podczas wyprawy ornitologicznej.
Polecam wszystkim: począwszy od amatora, skończywszy na profesjonaliście w dziedzinie ornitologii.

Świetne dzieło. Rysunki są przewspaniałe i z pomysłem umieszczone na stronie. Wszystkie skróty i inne niezrozumiałe rzeczy są opisane na pierwszych stronach książki. Zobrazowana jest tam budowa ptaka jak i poszczególne części ciała konkretnego gatunku. Wspaniale są sformułowane informacje o tych skrzydlatych istotkach latających po nieboskłonie. Myślę, że jest to naprawdę ciekawie napisana książka. Jest ona po prostu konieczna do posiadania dla ornitologów amatorów jak i tych zawodowych. Gorąco polecam, Szarlotka :)

Najlepszy przewodnik do oznaczania ptaków, jaki znalazłam. Zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do rozpoznawania ptaków. Minusem tej książki jest dość mała czcionka.

Dodaj cytat z książki Ptaki. Przewodnik Collinsa