Ptaki. Przewodnik Collinsa

Killian MullarneyLars Svensson Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Przewodnik Collinsa nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Fagelguiden. Europas och Medelhavsomradets faglar i falt
Dariusz Graszka-Petrykowski
Oficyna Wydawnicza MULTICO
Fagelguiden. Europas och Medelhavsomradets faglar i falt
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Dariusz Graszka-Petrykowski
Przewodnik Collinsa

Okładka książki Birdsong Jonathan Elphick, Jan Pedersen, Lars Svensson
7,0
Birdsong Jonathan Elphick, J...
Okładka książki Ptaki Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
9,5
Ptaki Killian Mullarney, ...
Okładka książki Collins Bird Guide Peter Grant, Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström
7,5
Collins Bird G... Peter Grant, Killia...

Genialny przewodnik dla amatorów ornitologii jak i dla osób, które obserwują ptaki jako profesjonaliści! Świetne rysunki i wspaniałe opisy - krótko i na temat. Identyfikacja ptaków nie była jeszcze nigdy tak prosta! Śmiało można zabrać książkę w teren, kilka razy tego nie zrobiłam i żałowałam 😕

Dla tych, którzy nie mają czasu przeczytać całości, powiem w skrócie: must...

Nic dodać nic ująć. Najlepszy przewodnik terenowy dla wszystkich miłośników ptaków.

Dzięki tej książce można odkryć w sobie pasję. Wytrawni znawcy tematyki zapewne znajdą w niej mankamenty, ale dla początkujących a nawet średniozaawansowanych w temacie będzie moim zdaniem idealna.

Podstawa i must have każdego ptasiarza.

Dobra i przydatna, choć ma sporo wad. Poziom rysunków jest bardzo nierówny, niektóre są po prostu słabe. Brakuje też rysunków i opisów osobników młodych (juv) przy niektórych gatunkach.

Moim zdaniem najlepsza książka do oznaczania ptaków: perfekcyjne rysunki,dokładne opisy gatunków w różnych fazach rozwoju ,dane tyczące rozmieszczenia ,liczebności poszczególnych gatunków a także status zagrożenia wg."Księgi gatunków zagrożonych" Polecam wszystkim począwszy od amatora,skończywszy na profesjonaliście w dziedzinie ornitologii.

Świetne dzieło. Rysunki są przewspaniałe i z pomysłem umieszczone na stronie. Wszystkie skróty i inne niezrozumiałe rzeczy są opisane na pierwszych stronach książki. Zobrazowana jest tam budowa ptaka jak i poszczególne części ciała konkretnego gatunku. Wspaniale są sformułowane informacje o tych skrzydlatych istotkach latających po nieboskłonie. Myślę, że jest to naprawdę...

Najlepszy przewodnik do oznaczania ptaków, jaki znalazłam. Zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do rozpoznawania ptaków. Minusem tej książki jest dość mała czcionka.

Najpełniejszy przewodnik do rozpoznawania ptaków z tekstami i mapami Larsa Svenssona oraz kolorowymi ilustracjami.Prawdziwe kompendium wiedzy ornitologicznej.

Dla wszystkich ornitologów: i tych zawodowych i amatorów pozycja obowiązkowa!
Mam wydanie II zaktualizowane. Książka pięknie wydana, w twardej oprawie. Wewnątrz wspaniałe rysunki stworzone przez rysowników ptaków oddające istotne cechy rozpoznawcze poszczególnych gatunków europejskiej awifauny.
Przystępne opisy dotyczące wyglądu, zachowania, występowania i śpiewu. Mapki z...

• Chcę w prezencie
  • Przyroda