Twój pierwszy elementarz

Krzysztof Osiejuk literatura faktu 160 str.
Klinika Języka
literatura faktu
Coryllus Klinika Języka publicystyka

Klinika Języka
literatura faktu
Coryllus Klinika Języka publicystyka

Kup książkę

Część nazwisk może już być ciężka do skojarzenia, bo politycy i ludzie znani tak szybko odchodzą. Jednak warto przeczytać, bo choć zmieniają się osoby, to przecież nasze zachowania w sumie mogą być podobne. Warto przeczytać, by zobaczyć jak mieć "szacun", a jak upaść.

Alfabet Krzysztofa Toyah Osiejuka, to zbiór wielu współczesnych haseł, które w bardzo ciekawy, miejscami zabawny sposób, wyjaśniają nam świat jaki znamy. Obawiałem się, czy taka encyklopedia będzie ciekawa, ale moje obawy się rozwiały po jej zakupie. Czyta się nie jak encyklopedię, ale jak b. wciągającą książkę, wręcz lepiej niż inne książki.

Istotę tej publikacji oddaje fragment wstępu napisanego przez Don Paddingtona:"Dopiero, kiedy przeczytamy całość, poczujemy - właśnie tak: poczujemy, a nie zrozumiemy - że jest coś takiego w glebie i powietrzu co sprawia, że jesteśmy jak oblepieni jakąś wstrętną mazią. Toyah mówi o tej mazi jako o tzw. Systemie, tj."plazmie niemożliwej do określenia, opisania, a tym...

O tym dlaczego bardzo trudno odróżnić fakty od mitów i o tym dlaczego jeszcze trudniej poznać się na człowieku? Książka kontrowersyjna jeśli chodzi o treści, ale też sugerująca dużą wrażliwość pisarza na otaczającą nas rzeczywistość, w której pierwsze skrzypce grają Messer (wcielenie sztana z Bułhakowa) oraz Starszy Brat z Orwella.

• 2012
  • Patriotyczne
  • Siły sensu

Dodaj cytat z książki Twój pierwszy elementarz