Kto się boi angielskiego listonosza?

Okładka książki Kto się boi angielskiego listonosza? Krzysztof Osiejuk
Okładka książki Kto się boi angielskiego listonosza?
Krzysztof Osiejuk Wydawnictwo: Klinika Języka językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Klinika Języka
2014-01-01
2014-01-01
9788364197055
Coryllus Klinika Języka język angielski językoznawstwo

Ciekaw spojrzenie na naukę języka obcego. Polecam!

Ciekaw spojrzenie na naukę języka obcego. Polecam!

Książke wypożyczyłam z biblioteki . I dobrze , bo po jej przeczytaniu okazało sie,ze nie jest warta zakupu i wg mnie absolutnie nie jest warta tego,zeby miec ją na własność. Pierwsze wrażenie nie powala na kolana a dalej jeszcze gorzej, trudno przez to przebrnąć . Na okładce ani wewnatrz nie ma zadnej notki o autorze. Nie wiadomo kim jest autor i z jakiego powodu miałby byc autorytetem lub chocby autorem ksiązki dot. jezyka angielskiego.
Pózniej wciąz towarzyszy mi niemiłe przeswiadczenie, ze ksiazka została wydana, bo były fundusze na jej wydanie własnym staraniem i kosztem.Nie ma zadnego powodu merytorycznego,żeby uznac te książke za istotna dla uczacych się.
Z treści ksiązki dowiadujemy sie,że autor uczył języka angielskiego. Pózniej było tylko gorzej . Męczący styl, chaotyczny tok wypowiedzi i co najgorsze zupełnie nic do przeczytania , swobodne dywagacje niby o jezyku ,troche o uczniach, wydawnictwach, niby o gramatyce ( tego nie więcej w sumie niz kilka stron w całej ksiązce) ale tak naprawdę o niczym. Z ksiązki przebija wg mnie niechęc do ludzi (co złego zrobił J Siuda czy organizator Olimpiady Języ Angielskiego,ze autor tak ich nie lubi?).Autor ma krytyczny stosunek do chyba wszystkich podreczników do nauki jezyka wydanych po 1990 r a za jedyny godny uwagi uznaje podrecznik Aleksandra ( owszem, dobry) dostepny głownie na wyprzedażach i w antykwariatach . Swiat idzie naprzód , czasem lepsza lub gorsza drogą, a ludzie zdobywaja certyfikaty ucząc sie z róznych zródeł, czego autor najwyrazniej wcale nie zauważył uzalajac sie nad wspólczesnymi podrecznikami niezbyt merytorycznie zresztą.
Uczniowie tez nie poczuja sie lepiej a juz na pewno nie beda zmotywowani do nauki, bo autor niby ich uczy i z uczniami pracuje , ale mało o kim wyraza pozytywne opinie.A juz o osobach w srednim wieku , ktore uczył autor to chyba jednego dobrego słowa nie ma. Co gorsza autorowi trudno powstrzymac sie od uszczypliwosci , takze natury politycznej. W sumie odniosłam wrazenie,ze autor nie ma komu sie wygadac i pod pretekstem wydania ksiązki o jezyku wylewa swoje frustracje. Ksiązka wzbudziła we mnie niechęć opiniami na temat ludzi z ktorymi autor spotykał sie w czasie pracy nauczyciela , co mnie samą zaskakuje, bo ksiązki o jęz. angielskim nigdy we mnie takich emocji nie budziły. Jest tyle róznych ksiązek dot. jez angielskiego,ze na tę naprawdę szkoda czasu i pieniedzy.

Szkoda, że nie miałem tej książki podczas nauki języka angielskiego w liceum i na studiach. Autor, Krzysztof Osiejuk, z niewyobrażalnym poczuciem humoru pisze o bardzo poważnych sprawach. Jak nauczyć się gramatyki i wymowy języka angielskiego. Wie co mówi, jest wieloletnim nauczycielem i korepetytorem tego najpopularniejszego języka na świecie (arabski jeszcze nie jest takim). Polecam wszystkim uczniom (od podstawówki po liceum),studentom, a zwłaszcza ich rodzicom, aby nie dali się nabrać na wielu słabych nauczycieli i niepotrzebne podręczniki do tego języka.

Wyjątkowa książka, która jest o nauczaniu jęz. ang. jak również uczy tego języka i przedstawia najczęstsze pułapki i problemy przy nauce tego języka. Warto kupić żeby nie dać się oskubać z pieniędzy jakie wydamy na naukę języka angielskiego, jednocześnie wpadając w pułapki tegoż języka, o których nikt nas nie ostrzeże.

Dla miłośników języka angielskiego.

Dla miłośników języka angielskiego.

• Czekają na półce

Dodaj cytat z książki Kto się boi angielskiego listonosza?