Poczta

Rabindranath Tagore Wydawnictwo: Wydawnictwo Wacław Bagiński i Synowie utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Bohdan Gębarski
Wydawnictwo Wacław Bagiński i Synowie
dramat literatura bengalska literatura indyjska
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Bohdan Gębarski
dramat literatura bengalska literatura indyjska

Na półkach: , , , , , , ,

Piękna i wzruszająca książeczka – o tym, co w życiu ważne, jak można się cieszyć z drobiazgów i jaką siłę daje człowiekowi ta radość, jak również nadzieja.

Opowieść o nadziei, która łagodzi troski i koi spowodowany nimi ból, sprawiając, że bezradność w oczekiwaniu na mające nas spotkać szczęście niekoniecznie musi być przytłaczająca i uciążliwa.

Niepozorna, mała książeczka zawierająca bogactwo myśli. Tak w jednym zdaniu można opisać dramat Tagore.

Sięgnęłam po "Pocztę" po wysłuchaniu świetnie zrobionej adaptacji radiowej.
Bohaterem dramatu jest Omol - chłopiec śmiertelnie chory. Nie może opuszczać domu. Jego "oknem na świat" staje się -dosłownie- okno pokoju, w którym leży. Dzięki tej furtce -mimo choroby- innym...

• Literatura indyjska
  • Nobliści
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
  • 2017 reading challenge
  • W cynamonowej biblioteczce :)
  • 2016
  • AUTOR: Laureat literackiej Nagrody Nobla