Korona śniegu i krwi

Elżbieta Cherezińska Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Odrodzone królestwo (tom 1) powieść historyczna
2012-06-26
2012-01-01
Zysk i S-ka
Przemysł II Łokietek rozbicie dzielnicowe historia polski słowiańska fantasy
Odrodzone królestwo (tom 1)
powieść historyczna
2012-06-26
Przemysł II Łokietek rozbicie dzielnicowe historia polski słowiańska fantasy
Inne

Oficjalne recenzje i

Historia jak żywa

[ 114 ] Link do recenzji

Pierwszy tom "Odrodzonego Królestwa". Genialny początek niesamowitej serii powieści, w których Elżbieta Cherezińska łączy historię Polski z magią. Cudowny sposób na przybliżenie czytelnikom wydarzeń tak ważnych w naszej historii. Doskonale nakreśleni bohaterowie ze swoimi marzeniami i porażkami odsłaniają przed nami swe ludzkie oblicze. Serdecznie polecam!!!

XIII wiek. Polska w czasach rozbicia dzielnicowego. Od lat państwo nie ma króla, gdyż panująca dynastia Piastów, a dokładnie jej członkowie, są ze sobą skłóceni. Chętnych na tron jest dużo, ale miejsce tylko dla jednego. W tej sytuacji o zgodę jest bardzo trudno... Co oczywiste na opustoszały tron czyhają również sąsiedzi, z którymi już wtedy łączyła nas niezbyt dobra...

Pierwszy tom z serii cyklu piastowskiego.
Autorka wybrała fragment historii Polski najmniej znany, legendarny, mityczny czyli idealny by "dopisać" puste karty historii w miejscach, których kronikarz zostawił domysły.
Charakterne postacie uwikłane w intrygach uczą patrzenia "przez pryzmat" politycznych rozgrywek osadzonych w erze średniowiecza.
Książka, z gatunku tych,...

Trochę mi się zeszło prawie tydzień.......
Trochę się obawiałem tej książki.......
Więcej nie chce mi się pisać.......więc napiszę tak : Arcydzieło ! :)

Świetna książka. Zainteresowała mnie okresem który w Polskiej historii nie interesował mnie chyba nigdy.
Każdą stronę czytałem z wypiekami i chciałem ciągle więcej.
Świetnie zazębiające się wątki i skuteczna narracja ze strony różnych osób.
Najbardziej podobały mi się narracje Mściwoja, Rikissy, Jakuba Świnki i św. Kingi. Majstersztyk :D

Powieść niesamowita. Pochłonęłam w bardzo krótkim czasie.

Podchodziłem do książki z obawami. Raczej nastawiony pesymistycznie... i się pozytywnie zaskoczyłem. Książka dość wierna historii, super opisy i postacie. Naprawdę dobra lektura polskich czasów. Można się dużo dowiedzieć i to są fakty :) minus dwie gwiazdki ze elementy wręcz fantasy. Rozumiem religie, kult, wiarę w bożki itp. Ale niektóre elementy fantasy, jak dla mnie na...

Słuchałem jako audiobook, książka bardzo fajna, tylko trochę długa.
Jedyna rzecz do jakiej mogę się przyczepić to jakość audiobooka, bo nie raz muzyka była głośniej niż lektorzy i słabo było słychać. Ale to oczywiście nie ma wpływu na moją ocenę.

Historia, którą świetnie się czyta. Lektura obowiązkowa.

Na półkach: , , , ,

Oprócz tego że jest to genialna powieść historyczna, to jeszcze dzięki niej poznałem prawie kompletnie nieznany mi kawałek historii.

Dyskusje

4 455