Ostatnia Saga

Marcin Mortka Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Trylogia Nordycka (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2015-11-18
2003-10-10
9788328021969
Uroboros
Trylogia Nordycka (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-11-18
9788328021969

Początkowo dałem 3 gwiazdki, bo i początek tego tomu to mordęga. Przy kolejnym podejściu (4?) udało się i wysłuchałem, co dzieje się dalej.
Ogólnie jest nieźle, wysłuchałem całości. Niestety to, że nie jest źle, nie znaczy wszak, że jest dobrze. I tyle.

Nie dotrwałem do magicznej setnej strony :P

Pompatyczność, sztuczność, płytkość i wieje nuuuudą.

nooooo... Po morzach wszetecznych liczyłem na coś innego i chyba dla tego tyle gwiazdek... No cóż... Przynajmniej jestem tego świadomy :D

Wciągająca powieść, gdzie proces chrystianizacji Norwegii, przeplata się z nordycką mitologią. „Ostatnia saga” ma w sobie to „coś”, co powinny mieć powieści fantasy – świat skonstruowany w taki sposób, że ja jako czytelnik mogę do niego wniknąć na jakiś czas. Świata, gdzie okrutnie narzuca się wiarę, usiłując wytrzebić dawne wierzenia; świata, gdzie zawierane są...

Karły, trole i mitologia nordycka - nie kupuję tego - nie wiem czy to tylko przez to że to nie mój klimat czy też to przez to czego tu brakuje - postacie wydają się jakieś takie płaskie, trudno którejkolwiek "kibicować", czekać na jej wątek. Może to wszystko przez to że samo się nasuwa porównanie z "Grą o Tron", przy której ta książka wypada zaledwie...

trochę długo mi zeszło.

Na półkach: , , , ,

Ponownie przepadłam w świecie Marcina Mortki! Tym razem autor zachwycił mnie również przepiękną i solidną stylizacją językową. Szkoda tylko, że mam sklerozę i niestety nie zawsze pamiętałam, co oznaczały słowa z islandzkiego - chyba muszę spisać sobie słowniczek :D

Ostatnia saga to opowieść o mroźnej, nieugiętej Północy, o mitologii nordyckiej oraz chrześcijaństwie....

Jak dla mnie bardzo dobrze wyważona porcja historii Skandynawii doprawiona pierwiastkiem magicznym. Oj, przy tej lekturze, nie chciało się mi się wyjść spod kocyka na grudniowy ziąb na spacer z psem :)

Ciężko mi się było wgryźć, nigdy tego rodzaju książki nie czytałam, ale warto,historia fajna, nie nudzi,polskie na dodatek,jest o czym myśleć 😀

Ostatnia Saga była na moim celowniku czytelniczym przez spory czas, ale dopiero niedawno przeczytałem. Książki napisane przez p. Marcina Mortkę przeczytałem dwie, które należą do cyklu o Rolandzie i opowiadają o przygodach jego ferajny z dodatkiem dawki humoru. Dlatego zachęcony tamtymi i ciekawym opisem z tyłu powieści postanowiłem sięgnąć po nią oczekując interesującej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Fantastyka