Teraz i na zawsze

Okładka książki Teraz i na zawsze Nora Roberts
Okładka książki Teraz i na zawsze
Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Trylogia Boonsboro (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Trylogia Boonsboro (tom 1)
The next always
Prószyński i S-ka
2012-03-29
2012-03-29
Xenia Wiśniewska
romans Nora Roberts duchy miłość

"Teraz i na zawsze" – Rewitalizacja Sentymentalnych Uczuć

Nora Roberts, mistrzyni literatury kobiecej, w swojej najnowszej serii zabiera nas w podróż do urokliwego Boonsboro, gdzie zabytkowy hotel zostaje odnowiony nie tylko pod względem architektonicznym, ale także pod względem uczuć. "Teraz i na zawsze", pierwszy tom tej bestsellerowej serii, prezentuje mieszankę romansu, rodzinnych więzi i ducha odbudowy.

Beckett Montgomery, utalentowany architekt i jedno z trzech braci zaangażowanych w projekt, ma nie tylko ręce pełne pracy, ale także tęskni za czymś, co zawsze było poza zasięgiem. Roberts zręcznie konstruuje postać Becketta jako mężczyzny, który łączy zakorzenienie w przeszłości z nowymi możliwościami uczuć. Jego zafascynowanie Clare, samodzielną matką i właścicielką księgarni, ukazuje się jako subtelna tęsknota.

Clare Brewster, matka trzech synów, to postać, z którą wiele czytelników może się utożsamiać. Jej życie skupia się na codziennych obowiązkach, a Roberts oddaje głos matczynej sile, odwadze i zdolności do ponownego odkrywania miłości. Spotkanie Clare z Beckettem przy akompaniamencie odradzającego się hotelu w tle dodaje romantyzmu historii.

Narracja Roberts skupia się nie tylko na miłości między głównymi bohaterami, ale także na rodzinnych więziach, przyjaźni i znaczeniu wspólnego działania. Przeplatanie opowieści o odbudowie hotelu z rozwijającym się uczuciem Clare i Becketta nadaje historii głębię emocjonalną.

Mimo że historia oferuje chwile ciepła i uroku, pewne aspekty mogą wydawać się przewidywalne, a tempo narracji czasami zwalnia. Również dialogi czasem tracą na naturalności, co wpływa na autentyczność postaci.

Nora Roberts, znana z talentu do tworzenia emocjonalnych opowieści, łączy w "Teraz i na zawsze" sentymentalną historię z duchem odbudowy. Jej zdolność do ukazania ludzkich emocji i relacji jest niezaprzeczalna, jednak w tej konkretnej książce, pewne elementy mogłyby być bardziej odkrywcze.

Ocena: 4/10

"Teraz i na zawsze" – Rewitalizacja Sentymentalnych Uczuć

romans bez żadnego "halo" ,u tej autorki liczyłam na wątek sensacyjny którego nie ma.

Na półkach: , , , , , ,

Pierwszy z trzech braci Montgomery od lat jest zakochany w tej samej kobiecie, obecnie wdowie i matce trzech żywiołowych chłopców. Beckett jest architektem i wraz z rodziną zajmuje się odbudową zrujnowanego zajazdu, który chcą przekształcić na romantyczny hotel. Romans pomiędzy dwójką głównych bohaterów, prace w hotelu i zamieszkujący go duch to nie wszystko, co tym razem postanowiła pokazać nam Nora Roberts, w książce, która otwiera Trylogię Boonsboro.

To mój powrót do tej trylogii i muszę przyznać, że bardzo chciałabym mieć ją na swojej półce, ponieważ bardzo lubię małomiasteczkowy klimat tej powieści, bohaterów, którzy wzbudzają jedynie pozytywne emocje. Z jednym, małym wyjątkiem, ale nie powiem, o kogo chodzi, bo to byłby spoiler. Książka naprawdę godna uwagi.

Bardzo piękna książka pokazuje miłość od szczenięcych lat. Opowiada o rodzinie Montgomery a w szczególności o miłości Backetta do wdowy Clare i jej dzieciach. Jest pokazana co można zrobić dla miłości która zmienia dni.

Opowieść o pierwszym z trzech braci Montgomery. Historia miłosna okraszona tłem wojny secesyjnej i zjawisk nadprzyrodzonych.
Bardzo przyjemnie opowiedziane losy Becketta od lat zakochanego w jednej kobiecie, obecnie wdowie, matce trzech chłopców.
Rodzinna firma budowlana kupuje zrujnowany zajazd postanawiając przekształcić go w romantyczny hotel. Miejsce okazuje się od dawna ma mieszkańca, z którym Beckett nawiązuje nić porozumienia.

Na miłość nigdy nie jest za późno

Na miłość nigdy nie jest za późno

Bardzo ciepła, wzruszająca opowieść o powrotach, rodzinie, przyjaciołach i wszystkich ważnych uczuciach. Maleńkie wątki spirytystyczny i kryminalny. ( 35 / 52 )

Ostatnio Nora Roberts odrobinę mnie rozczarowała, ale wybaczam jej, bo każdemu może się zdarzyć spadek formy.

"Teraz i na zawsze" to cudowna powieść obyczajowa. Jest to historia o zwyczajnych ludziach ceniących ciężką pracę, rodzinę i przyjaciół. Powieść bardzo mnie wciągnęła i przez niemal 400 stron uśmiechałam się do bohaterów. Natomiast szczęśliwe zakończenie sprawiło, że nawet uroniłam łezkę. Uwielbiam takie historie!

Bardzo sympatyczny był wątek braci Montgomerych. Rzadko zdarza się taka więź. Łączy ich nie tylko krew ale też głęboka przyjaźń. Ich młodszymi odpowiednikami zdają się być synowie Clare. Jak to się dzieje, że niektórym udaje się tak wychować dzieci, a innym, mimo szczerych chęci, nie?

Autorka wprowadziła wątek paranormalny w postaci ducha zamieszkującego remontowany hotel. Lizzy wydaje się być przyjazna. Zdaje się, że bardzo sprzyja zakochanym. W pierwszej części niewiele się o niej dowiadujemy, ale pewnie będzie bardziej aktyna, gdy hotel wreszcie zostanie otwarty.

Tym razem historia mężczyzn.. Naprawdę dobrze się czyta..

Tym razem historia mężczyzn.. Naprawdę dobrze się czyta..

Wszystkie trzy tomy cudowne!!! Z przyjemnością za jakiś czas znów je przeczytam.

• Nora Roberts
  • Romans

Dodaj cytat z książki Teraz i na zawsze