Skandale

Okładka książki Skandale Penny Jordan
Okładka książki Skandale
Penny Jordan Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Seria: Jedwabna Opowieść literatura obyczajowa, romans
Jedwabna Opowieść
Scandals
Burda Publishing Polska
2012-06-13
2012-06-13
2010-01-01
Tomasz Illg
fabryka dziedzictwo sekrety żądze przyjaźń miłość rodzina

Bardzo ciekawy ciąg dalszy opowieści o rodzinach potomków Amber Fulshawe oraz związanych z nią bliskich. Wielu bohaterów i sporo wątków ale na mnie wrażenie zrobiły wątki miłości, które są destrukcyjne (Zoe, Robert, Emerald) a są narkotyczne. Polecam.

Bardzo fajna powieść świetnie napisana, przypadła mi do gustu postacie wspaniałe.
Uwielbiam powieści Penny Jordan pisze mądre, życiowe i piękne powieści.
Ta mnie intrygowała przez cały czas, akcja była doskonała..pod napięciem trzymała.
Uwielbiam takie książki bo czyta się z przyjemnością.
Cudowna książka jednym słowem!!!!

Uwielbiam powieści Penny Jordan pisze mądre, życiowe i piękne powieści.
Uwielbiam takie książki bo czyta się z przyjemnością.
Cudowna książka jednym słowem!!!!

To dość klasyczna pozycja dla dojrzałych kobiet. Aczkolwiek pierwsza część była bardziej historyczna, ta już zahacza o lata współczesne. Może przypaść do gustu trochę młodszym czytelniczkom. Niewątpliwie dalej jest to klasyczny romans, którego polecam zaczynać od części pierwszej. Co prawda w treści są nawiązania do poprzedniczki, ale tylko pobieżnie przekazane więc dużo możecie stracić.

Porównując ją do "Jedwabiu" to nadal utrzymana jest w podobnej koncepcji, ale skłoniłabym się ku stwierdzeniu, że ta część jest lepsza. Może dlatego, że zahacza właśnie o lata współczesne, które bardziej do mnie przemawiają. Zdecydowanie to powieść wielowątkowa, w której przeplata się wiele losów różnych bohaterów. Każdy z nich boryka się z innymi problemami, ale wszystkich łączy fabryka jedwabiu i Amber.

Fajne w tej pozycji jest to, że możemy dowiedzieć się jaki wpływ mają decyzje rodziców na przyszłość ich dzieci i bardzo często na samych wnuków. Autorka pokazuje nam jak tajemnice z przeszłości mogą nieść zagrożenie dla ówczesnej młodzieży i jaki wpływ na nasze życie ma jedno niespodziewane wydarzenie.

Co do postaci, to w dużej mierze prym wiodą postacie żeńskie, gdyż jest ich zdecydowanie więcej. Podobnie też jak poprzedniczka, ta część porusza wiele dość kontrowersyjnych tematów tj. homoseksualizm, narkotyki czy terror i zastraszenie w rodzinie. Spotkać też można tematy dość powszechne. Na przykład Robert, zawsze opanowany i zdeterminowany nie może oprzeć się pożądaniu do pięknej kobiety, którą de facto uważa za niegodną jego. Oliwia natomiast wierzy tak głęboko w młodzieńczą miłość, że usprawiedliwia każdą niedorzeczność swego narzeczonego, wbrew swej dość charyzmatycznej naturze. Historii i postaci można by wymieć jeszcze co najmniej kilka, ale polecam przeczytać.

Nie będzie to czas stracony, ale uczciwie uprzedzam, że początek może się lekko dłużyć. Historia wciąga tak dopiero po pięćdziesięciu stronicach. Pozycja ta premierę miała już lata temu, więc można ją teraz kupić w bardzo okazyjnej cenie. Nie będzie też wypełniona scenami erotycznymi, które dominują w obecnej literaturze. Fajna historia na zimowy wieczór. Ja osobiście daję jej sześć punktów i z czystym sumieniem mogę ja polecić.

Przez ponad pol wieku Amber Fulshawe stala u steru Denby Silk, fabrykijedwabiu w Macclesfield,ktora odzedziczyla po swojej babce. Majac za soba wieleburzliwych lat zycia, Amber i jej ukochany mazJay przygladaja sie spusciznie,ktora zostawili swoim dzieciom i wnukom. Jednak czlonkom tej rodziny zawsze towarzyszyly dlugo skrywane sekrety i gleboko ukryte silne zadze, o czym wkrotce przekona sie nastepne pokolenie.(...... )U progu osiemdziesiatych urodzin Amber z czula troska mysli o przyszlosc wszystkich swoich bliskich. Czy rodzinny biznes bedzie bezpieczny w ich rekach?
Te powiesc czytalo mi sie ciezko. Bardzo wiele watkow ,dobrnelam do konca ,i ciagle zastanawialam sie dlaczego miejscami czytalo mi sielatwo i zzainteresowanie ,a czasami byly strony przez ktore przeszlam z trudem.

Książka na początku zbyt rozległa w opisach w miarę czytania książki coraz więcej dowiadujemy sie o życiu poszczególnych bohaterów. Książkę w swej fabule oceniam na przeciętną dosyć przewidywalna jeśli chodzi o wybory życiowe bohaterów.

To chyba najlepsza z części Jedwabnej Opowieści.
Jak zwykle i w tej książce nie zabrakło tajemnic, intryg, rozczarowań, pomyłek ale przede wszystkim miłości. Najbardziej z wszystkich postaci polubiłam Olivię i Katie.
Olivia jest pewną siebie, rozważną i mądrą dziewczyną, która mieszka w Nowym Jorku. Od zawsze zakochana jest w swoim przyszywanym kuzynie Robercie, gdy ten prosi ją, żeby została jego żoną Olivia zgadza się, ale czy jest to końca szczęśliwa i pewna swych uczuć. Dopiero po zdradzie Roberta, Olivia uswiadamia sobie,że to nie jest miłość, tylko wyidealizowane zadurzenie z dzieciństwa.
Katie studiuje na Oxfordzie razem z najlepszą przyjaciółką Zoe, darzy taże uczuciem jej brata Toma. Niestety przyjaźń jak i miłość dostarczają Katie cierpienia. Gdy jej przyjaciółka poznaje nieodpowiedniego chłopaka i zaczyna dziwnie się zachowywać, co doprowadza do jej samobójstwa, Katie obarcza się winą, że niedopilnowała. Poczucie winy jeszcze się powiększa, gdy odwiedza ją Tom i wyrzuca jej że to ona jest wszystkiemu winna..
Co mnie cieszy w życiu tych dwóch dziewczyn to to,że mimo takich rzykrych zdarzeń potrafiły wybaczyć Robertowi i Tomowi. Olivia znowu przyjaźni się z Robertem, a także znajduję swoja wielką miłość Taita. Katie mimo pzykrych słów, którymi potraktował ja Tom, przebacza mu i próbują jeszcze raz zbudować swój związek.

To chyba najlepsza z części Jedwabnej Opowieści.

Cała saga napisana po mistrzowsku. Szkoda, że to ostatnia część.

Cała saga napisana po mistrzowsku. Szkoda, że to ostatnia część.

Swietna saga rodzinna polecam wszystkim

Swietna saga rodzinna polecam wszystkim