Pretty Little Liars - Makellos

Okładka książki Pretty Little Liars - Makellos Sara Shepard
Okładka książki Pretty Little Liars - Makellos
Sara Shepard Wydawnictwo: CBT Cykl: Pretty Little Liars (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pretty Little Liars (tom 2)
Flawless-A Pretty Little Liars Novel
CBT
2009-07-06
2009-07-06
niemiecki
978-3-570-30563-8
Violeta Topalova
język niemiecki Pretty Little Liars

Przeczytałam, książka w porządku, ale widziałam cały serial i brakuje mi elementów zaskoczenia. Wiem, że książkowa wersja a serial trochę się różnią, ale nie mam ochoty kontynuować tak obszernego cyklu, który w dodatku mnie jakoś bardzo nie porwał. Na serialu poprzestanę.

Zakończenie - SZOOOOOOOK.
Myślałam, że się popłaczę.
Kolejna świetna książka, jutro idę po trzecią część 🥹

Zakończenie - SZOOOOOOOK.
Myślałam, że się popłaczę.
Kolejna świetna książka, jutro idę po trzecią część 🥹

Hanna, Spencer, Aria, Emily mają swoje tajemnice, które niestety zna tajemnicze "A". Kim jest ta osoba? Co zamierza? Kolejna część z cyklu pretty little liars równie dobra jak poprzedniczka. Bohaterki, które da się lubić. Ciekawe przygody, tajemnica. Jak dla mnie super.

Nie mogę uwierzyć w to co tutaj przeczytałam! Toby, halo? Przecież ty w serialu żyjesz i jesteś z Spencer 🥹

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna część bardzo dobra. Jeszcze mocniejsze napięcie i dużo niewiadomych. Podoba mi się, że pomimo iż świetnie znam serial książka bardzo wciąga (są też duże różnice w fabule) i jednak przeżywa się wszystko na nowo. Z całą pewnością sięgnę po wszystkie tomy serii.

Wow, czym jeszcze różni się książka od serialu?
Jak do tej pory znacznie bardziej podoba mi się to, co widzę w tym drugim. A tu - uśmiercić tak ważną i fajną postać? 😳

Wow, czym jeszcze różni się książka od serialu?

Drugi tom dorównuje pierwszemu a nawet nie przypuszczałam ale jest lepszy. Tak jak pierwszy tom czyta się go bardzo szybko. Poznajemy w tym tomie kolejne tajemnice a niektóre wychodzą na światło dzienne. W tym tomie także znajdują się nowi bohaterowie-Jenna i Tobie, wspomniani w tom 1. Książka zdecydowanie różni się od serialu, więc cały czas trzyma w napięciu co się dalej stanie. Sięgam już po kolejny tom.

Książka tak jak i poprzednia liczy bardzo mało stron (około 300) wiec szybko się ją czyta, a styl autorki jest mało skomplikowany więc z przyjemnością pochłaniam kolejne strony. W tej części poznajemy tajemniczego Toby’ego. W serialu bardzo go polubiłam i żałuję, że w książce występował tylko w tej części. Jest jedną z lepszych postaci drugoplanowych. Widać tu pierwsze odstępstwa serialu od książki ale to dobrze. Bo kto lubi czytać to samo co widział na ekranie? Ja zdecydowanie nie, wtedy wiem o wszystkim co się wydarzy.

Książkę oczywiście polecam. Uważam, że każdy powinien po nią sięgnąć. Może i nie jest to lektura wysokich lotów ale porusza ważne kwestię z naszego życia. Warto na nie spojrzeć z innej perspektywy.

Moim zdaniem trzyma poziom taki 1 część, co nie zmienia faktu, że jestem w tej serii zakochana! Już na tym etapie widać bardzo duże różnice od serialu, co jest duuużym plusem.
Niezmiernie szybko się to czyta. Z pewnością będę kontynuować, bo zaczynam być zżyta z bohaterami od nowa :)

niebywale dużo emocji mi dostarczyła ta lektura - jak na młodzieżówkę

niebywale dużo emocji mi dostarczyła ta lektura - jak na młodzieżówkę