Wróżbiarze

Libba Bray Wydawnictwo: Mag Cykl: Wróżbiarze (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Diviners
tajemnica lata dwudzieste Nowy Jork

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ezoteryczne lata dwudzieste

29 Link do recenzji

Przedstawiona tutaj tematyka jest intrygująca. Nowy Jork lat dwudziestych mogłam sobie wyobrazić dzięki plastycznym opisom. Wprawdzie Evie była z tych lekko denerwujących bohaterek, ale znam gorsze.
Żałuję, że w mojej bibliotece znalazł się tylko pierwszy tom.

Całkiem przyjemna lektura. Troszkę zawiódł mnie koniec, ale to po prostu zapowiedź kolejnych części.
Polecam zwłaszcza młodszym czytelnikom.

Wspaniała! Ciekawa fabuła, zagadka, charakterna bohaterka i niesamowita atmosfera lat dwudziestych. Trochę tajemnic, trochę młodzieńczych rozterek, zabawa, jazz i rewia. Bardzo mnie wciągnęła i niesamowicie chciałabym móc przeczytać jeszcze więcej.

Książka bardzo mi się podobała. Lekko się czyta i co najważniejsze wciąga czytelnika.

Fantastka to jednak nie jest mój ulubiony gatunek w literaturze. Dopiero po 2 miesiącach udało mi się przebrnąć do ostatniej strony.
Świat przedstawiony przez Libba Bray to kilka osób, które mają nadprzyrodzone moce: uzdrawianie, możliwość stania się niewidocznym dla innych, czytanie przeszłości za pomocą dotyku osobistych rzeczy. Gówna bohaterka to 17 letnia Evie...

Fajnie się czytało. Jednym minusem jest postawa głównej bohaterki, którą do pewnego momentu absorbowały jedynie bale i rauty.

Autorka zadbała o ciekawy a na dodatek paranormalny wątek kryminalny. Wprowadziła ciekawe interakcje między bohaterami, a każdego z nich obdarzyła tajemnicą, na której wyjaśnienie przyjdzie poczekać w następnych częściach sagi. A całości dopełnia świetne oddanie miasta oraz klimatu lat dwudziestych, dzięki czemu trudno oderwać się od...

Cała recenzja możecie przeczytać tutaj: http://roue-swiat-ksiazek.blogspot.com/2016/07/wrozbiarze-rec-117.html

Jedno z największych czytelniczych zaskoczeń, które ostatnio przeżyłam. Bo sami powiedzcie - czego można się spodziewać po książce z kategorii literatury młodzieżowej, której głównymi tematami są magiczne moce i odkrywanie uroków nocnego świata Nowego Jorku oczami...

Witam,oto moja kolejna opinia.Opinia na temat książki,która bardzo mi się spodobała.
Wróżbiarze,to książka gruba.
Ale,czyta się ją dość szybko,bo jest napisana prostym językiem i zawiera moc ogromną akcji.

Mam rok 1926,Evie do dziewczyna lat 17,ze stanu Ohio.
Nie można ją nazwać,miła i grzeczna.

Trafia do Nowego Jorku,pod opiekę wuja.Wuj,ten ma muzeum.
W tym muzeum,są...

Temat książki bardzo fajny, język autorki genialny. Jak dla mnie za dużo bohaterów, z których nie każdy przypadł mi do gustu. Skupiałam się na głównej bohaterce i denerwowało mnie to, że narracja nie jest prowadzona w pierwszej osobie.
Reszta była jak najbardziej ok :) Książka dla osób, które uwielbiają sceny mrożące krew w żyłach i zagadki :)
Sięgnęłam po książkę z dwóch...

Dyskusje

1 425