Szkoła austriacka wobec socjalizmu, interwencjonizmu i współczesnych problemów wolnego rynku

Jacek Kacperski Wydawnictwo: Prohibita popularnonaukowa
Prohibita
ekonomia liberalizm szkoła austriacka Jacek Kasperski socjalizm
popularnonaukowa
ekonomia liberalizm szkoła austriacka Jacek Kasperski socjalizm

Fajna lekka, cienka, świetnie się nadaje jak ktoś chce zrozumieć podstawy orania socjalizmu.

Ta krótka książka jest pracą magisterską jednego z ekonomistów. Autor przedstawia w niej krótką historię najważniejszych Austriackich ekonomistów oraz przedstawia niektóre z pojęć należące do Austriackiej Szkoły Ekonomii(ASE). Oprócz tego znajdziemy tam krótką krytykę socjalizmu, interwencjonizmu oraz transformacji ustrojowej. Książka nadaje się dla osób nieobeznanych z ASE.

Jak na pracę magisterską książka napisana na prawdę dobrze. Książka jest przeznaczona dla zainteresowanych austriacką szkołą ekonomii, i szukających czegoś na początek jako wstępu do dalszego czytania. Ludzie bardziej zainteresowani tematem nie znajdą tu wiele dla siebie

Książka tylko dla osób, które nie znają austriackiej szkoły ekonomii i chciałyby się czegoś o niej dowiedzieć. Dla osób, które chciałyby zgłębić ekonomię, czy nawet myśl "Austriaków": będzie zbyt lakoniczna i pewnie nie wpłynie mocno na ich światopogląd. Książka jest pracą magisterską, więc nie należy się dziwić; autor streszcza poglądy ekonomistów szkoły austriackiej, lecz...

Wiadomo, że książka ta to tylko praca magisterska, ale jest bardzo dobrą pigułką wiedzy na temat szkoły austriackiej i z pewnością zachęca do poszerzania swojej wiedzy u źródeł. Ostatni rozdział średni.

Dyskusje

• Ekonomia / Polityka